Українка в Чехії створила унікальну вишиту картину суверенних і недоторканих кордонів України

«Україна буде жити!» - з таким девізом по життю почалася наша розмова з гостею імпровізованої студії «Пряма мова». 

З пані Тетяною ми познайомилися на фестивалі «Вишиванка Фест», який проводили для української діаспори в місті Прага, де і був представлений її унікальний витвір мистецтва, який мене вразив до глибини душі.





Так в мене народилася ідея розповісти вам про цей рукотворний витвір, а згодом і про життя української діаспори в Чеській республіці.

-  Доброго дня, пані Тетяно! Розкажіть, будь ласка, нашим читачам трішки про себе.

- Доброго дня, Вікторіє!

Мене звати Тетяна Корпан. Я народилася на славетній повстанській землі Івано-Франківщини, напередодні загарбницької війни росії на теренах України створила унікальну вишиту картину суверенних і недоторканних кордонів нашої України.

-  Пані Тетяно, а як взагалі з’явилася ідея створення вишитої України?

-  Ой, то дуже цікава і незвичайна для мене історія. Я досі вбачаю в ній щось надприроднє, але почну з самого початку: в мене, на жаль, забрали мою Україну, яку я страшно любила і, напевно, цей біль був настільки глибоким, що з нього й народилася ідея створення картини. Коли я говорю про те, що від мене забрали, я не маю на увазі якісь матеріальні статки, я маю на увазі переїзд за кордон. Від мене ніби силоміць забрали українську мову, батьківський поріг, наші українські традиції, українську культуру та наше українське повітря, яке сповнене духу свободи та вільної волі.

Створення картини було ніби ковтком свіжого українського повітря, яким я дихала вдома, у вільній нескореній Україні.

-  Від себе додам на підтвердження ваших слів, пані Тетяно, що часто переконуюся особисто в тому, що цінність українського повітря розумієш лише тоді, коли перетинаєш наш кордон.

-  Так воно і є, бо коли ми приїжджаємо додому, ми сповнені енергії та жаги до змін. Ми стаємо на шлях розвитку себе з бажанням покращити цей світ, а все що в нас є за кордоном - це лише «полон стабільності». Напевно від болю і тьуги за Україною і народилося бажання створити картину вишитої України.

Деталі у наступних випусках.

До нових зустрічей.

 Вікторія Сегляник


TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.