Гвардійці-закарпатці, повернувшись з фронту, проходять психологічну реабілітацію


Відпочинок на свіжому повітрі, спортивні ігри та арт-терапія: це далеко не все, що пропонують бійцям під час первинної психологічної реабілітації за програмою декомпресії. Весь час з гвардійцями працюють психологи. Вони не лише організовують відпочинок для військовослужбовців, але і вивчають морально-психологічний стан людей, які щойно повернулись з передової.
«Особливість декомпресії в тому, що її проводять одразу по прибуттю бійців з зони виконання бойових завдань. Ще декілька днів тому вони перебували на передовій, а тепер – посеред тихого лісу. Саме під час такої різкої зміни ми і вивчаємо, наскільки сильними можуть бути психологічні зміни. Або навпаки – ми помічаємо, що психіка людини стійка, і подальша більш складна реабілітація непотрібна», – розповідає старший офіцер відділення психологічного забезпечення закарпатського підрозділу НГУ Анастасія Андрущенко.
Ще пару днів тому закарпатські гвардійці відбивали штурми росіян на Донеччині. Сьогодні вони грають у бадмінтон і волейбол, купаються у гірській річці, створюють картини, дивляться легкі кінофільми та спілкуються у безпечній атмосфері.  
«В рамках декомпресії ми проводимо з бійцями дебрифінг. Це така форма, де бійці можуть поділитись тим, що їх найбільше турбує. Також ми проводимо біосугестивну терапію. Вона націлена на корекцію таких проблем, як стрес, внутрішнє напруження, втома, безсоння тощо. Також для визначення рівня травматизації ми проводимо консультування за протоколом TRiM. Це система підтримки, яка заснована за принципом «рівний рівному». Вона базується на «активному моніторингу», уважному спостереженні за бійцями, які зазнали або могли стати свідками травматичної події», – розповіла начальниця відділення психологічного забезпечення закарпатського підрозділу НГУ Наталія Мацинятин.
По завершенню декомпресії всі бійці отримали відпустку і змогли відновити сили у колі рідних та близьких. Спеціалісти кажуть, що це також є одним з ефективних етапів відновлення після виконання бойових завдань. Реабілітація військовослужбовців, зазначають психологи, дуже необхідна, адже боротьба з незалежність України триває, і всім знадобляться сили, аби відстояти нашу країну.


TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.