В Ужгороді вулицями міста бігає дикий кабанчик (ВІДЕО)

Як вчора написали в тг-каналі Ужгород.Труха, відео, на якому зафільмували маленького дикого кабанчика, їм надіслав мешканець Ужгорода. Ужгородець повідомив, що помітив дику свиню на вулиці Закарпатська, 25.  Ми в свою чергу нагадаємо вам, що свиня дика — один з найвідоміших мисливських звірів, цінний задля м'яса, шкіри, щетини та ікол. Свиня дика була основним об'єктом полювання для мисливців із найдавніших часів і тому полювання та зміни в землекористуванні привели до фрагментації ареалу та знищення виду на певних територіях.
Дикий кабан - не такий вже й рідкісний звір в наших краях. Любителі лісового туризму і жителі сіл напевно з ним хоч раз так стикалися. Про диких кабанів ходять різні чутки. Хтось вважає їх дуже лютими і небезпечними тваринами, на шляху яких краще не потрапляти. А хтось їх абсолютно не боїться, і відноситься до них не з більшим побоюванням, ніж перед домашніми свинями.
Але який же насправді дикий кабан? Адже він не хижак - невже травоїдна (в загальних рисах) тварина і справді могло навести такий жах на жителів деяких глухих сіл, що вони за всяку ціну уникають зустрічей з ним Мабуть, навряд чи. Але, з іншого боку, диму без вогню не буває. Дикого кабана люди і справді побоюються.
Якщо його не турбувати - не є небезпечним взагалі.
У природі дикий кабан - зовсім не хижак і зовсім не агресивний. Він тихенько відвідує собі болота і озера, де харчується водяними горіхами і листям. У лісі для їжі у нього вистачає обрізаних пеньків, ялинових гілочок, плодів лісу (жолудів, шишок, різних коріння). Він абсолютно всеїдний. Йому, власне, і діла ніякого немає до людей і навіть до туристів. Він їх і сам уникає. Насправді, людині повинно як слід повезти, щоб він своїми власними очима в лісі побачив дорослого дикого кабана.
Чим і справді кабан міг якось налякати людей в селах - так це періодичним злодійством врожаю. Та й то - тільки в літній час. Да уж, є така погана звичка у кабанів: якщо поруч з лісом є дармове поле, поросле сільськогосподарською культурою, вони неодмінно туди навідаються. Але і там їх «засікти» дуже нелегко. Ну, внадиться одна кабаняча сімейка на поля кукурудзу та овес красти. Ну, зустрінеться разок-другий фермеру на очі. Але ці «побачення» будуть дуже нечастими. Кабан сам дасть драла, як тільки почує кроки двоногих. Але, так як дикий кабан - не горобець і не ворона (часом і ікла визирають), то бідному фермеру від зустрічі з ним цілком може стати не по собі.
Так що, якщо ви не на полюванні і не бачите поруч кабанів - нічого не бійтеся. Нехай кабан вас боїться.
А ось поранений кабан - дуже небезпечний!
Зовсім іншим стає кабан, якщо його поранили! З тихого милого телепня він перетворюється на справжнього монстра, немов і справді одержимого дияволом, з палаючими очима. Саме такий, поранений кабан, не раз наводив жах навіть на бувалих мисливців. Причому, чим старше кабан - тим він страшніше. Що ж тоді йому самому ведений страх. Стосується це і самців (сікачів), і самок дикого кабана. З ким краще з них зустрітися - дуже спірне питання. Хрін зазвичай редьки не солодший. І самки, і сікачі по-своєму дуже небезпечні. І ні тих, ні інших краще не недооцінювати. Але серед мисливських байок особливе місце займає все ж зустріч мисливця з пораненим сікачем.
Чим небезпечний сікач Поранений сікач, що біжить на вас - явище явно не для людей зі слабкими нервами. Для початку тільки уявіть собі цього сікача! Сікач - це великий, важкий кабан, зростанням цілком досягає грудей дорослої людини (в холці!). З його пащі стирчать цілком солідні, міцні ікла - краще навіть не уявляти, що він може зробити ними. Біжить цей телепень прямо на вас, не бачачи і не чуючи ні-чо-го! Немов на таран вас бере. Ну а сама сіль ситуації в тому, що пристрелити його зараз ви вже не зможете. Не встигнете. Знадобитися як мінімум 7-8 куль, щоб тільки завалити сікача. Не відразу, звичайно. І залишається вам тільки одне - рятуватися! Лізти на дерево, бігти врозтіч, як завгодно - головне, скоріше! Лише потім, коли сікач сам помре від поранила його кулі, його можна буде забрати. До моменту смерті сікача зустріч з ним - ні-ні! Мені відомі випадки, коли від сікача в страху розбігалася ціла дюжина мисливців. Так що, не раджу геройствовать.
Чим небезпечні самки дикого кабана Вони точно так само, як і сікачі, в разі поранення напролом біжать на поранив їх мисливця (мова не йде про молодих кабанів - ті і втекти можуть). Вони не такі бронебійні та небезпечні, як сікачі, але вони набагато розумніші їх і спритність. Втім, всю небезпеку самок ви зможете на собі відчути, якщо зачепите їх кабанів.
Якщо поруч кабанята - самка дуже небезпечна: кидається, не думаючи про себе.
Поранена самка дикого кабана, можливо, не так небезпечна, як поранений сікач. Але ось самка, яка захищає своїх дитинчат - неймовірно небезпечна. Вона кидається на кривдника стрімко: не думаючи ні про себе, ні тим більше про габарити противника. І противнику, потрібно сказати, доведеться дуже несолодко. Втім, зустріч з кабанятамі теж для людини не завжди небезпечна. Є на те одна не дуже приємна причина. Але про неї - на своєму місці.
Чим небезпечна зустріч з кабанятамі Боєм з самкою! Якщо самка дикого кабана вирішить на вас напасти, врятуватися від неї буде важче. Сікач хоч і грізний, але якщо він «промахнеться» (мисливець встигне відбігти), то він просто побіжить далі. Самка ж - зупиниться, розгорнеться і знову попрямує на мисливця. Іклів у неї хоч і немає, але зубки теж, як і раніше, не слабкі. Звільнитися від неї буває дуже важко.
Чим небезпечна зустріч з кабанятамі Нічим. На жаль, в лісі сьогодні є багато безпритульних кабанів - вони просто бродять по лісі, без мамки, яку напевно застрелили місцеві горе мисливці. Зустріч з такими кабанятамі нічого небезпечного в собі не таїть і мисливець їх навіть може зловити і погладити.

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.