Прикордонники Мукачівського загону проходять реабілітацію


Нещодавно після виконання службово – бойових завдань на Закарпаття повернулися бійці спецпідрозділу Мукачівського прикордонного загону.


Впродовж трьох місяців військовослужбовці відділу прикордонної служби «Мукачево» стримували та відбивали ворожі наступи, не даючи ворогу просуватися на Харківському напрямку. Наразі усі вони проходять відновлення боєздатності. 
Після кровопролитних боїв захисники мали можливість у відпустці побачитися із своїми близькими та рідними. Потрапити у їхні гарячі обійми було найбільшим бажанням бійців. Такі моменти беззаперечно є найкращими ліками від душевних ран.
Добре відомо, що здоров’я тілесне і душевне тісно пов’язані. Щоб ефективно адаптувати наших військових до перевантажень на лінії зіткнення - як фізичних, так і моральних, необхідно створити умови для всебічної реабілітації. Це прекрасно розуміють фахівці відділу морально-психологічного забезпечення органів охорони державного кордону, зокрема Мукачівського прикордонного загону, адже у відомстві цінують та поважають кожного прикордонника, на постійній основі піклуються про особовий склад та удосконалюють систему соціального забезпечення. 
З метою забезпечення оптимальної адаптації військовослужбовців, впродовж шестиденних зборів з ними провели комплекс заходів спрямованих на психологічне відновлення: бесіди з психологом, проходження тестування та медичного обстеження, а також насичена культурно-просвітницька програма, у рамках якої прикордонники здійснили подорож на Синевир - найбільше та найглибше високогірне озеро України та відвідали оздоровчо-рекреаційний комплекс з термальними водами. 
Надзвичайно важливою складовою цих заходів стало спілкування з військовим капеланом Мукачівського загону Віктором Худяком, який постійно супроводжував воїнів. 
Отець Віктор переконаний, що відверті розмови, обмін досвідом подолання різних психоемоційних станів, прості дружні бесіди - усе це є важливими аспектами у лікуванні болю душевного. 
«Коли до наших побратимів, які пройшли через численні жахіття війни, приходить усвідомлення того, що вони не самі, що поруч є однодумці та ті, хто готові підтримати і допомогти, дати слушну пораду чи просто вислухати – їхній погляд стає світлішим, а розум спокійнішим, адже розуміння своїх емоцій, природи їх виникнення - це шлях до зцілення», - каже священник.


TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.