В УжНУ відкрилася конференція з органічної та біоорганічної хімії


У понеділок, 16 вересня, відбулося відкриття ХХVI Української конференції з органічної та біоорганічної хімії. Форум, за традицією, проводився кожні три роки впродовж більш ніж півстоліття, проте в останні 5 років був призупинений через ковідну ситуацію та повномасштабне вторгнення. Нарешті, чергова довгоочікувана конференція цьогоріч відбудеться в стінах Ужгородського національного університету в період з 16 по 20 вересня. Головним завданням заходу є оцінка прогресу досягнутого вітчизняними науковцями в галузі органічної та біоорганічної хімії за останнє п’ятиріччя.
Голова організаційного комітету член-кореспондент НАН України, директор Інституту органічної хімії НАН України Михайло Вовк розповів: «У роботі конференції беруть участь 254 науковці із різних наукових і освітніх центрів України, 175 учасників, які безпосередньо приїхали до Ужгорода, серед них 5 членів-кореспондентів НАН, 30 професорів та докторів хімічних наук, більше 40 кандидатів хім. наук і багато молоді, що нас дуже тішить, з поміж них 44 аспіранти та 17 студентів. Ця статистика є переконливим свідченням того, що наша галузь є дуже і дуже затребуваною і ми маємо великі сподівання на те, що цей форум, який буде проходити впродовж тижня у цьому прекрасному місці, однозначно позначиться в майбутньому новими результатами».
Захід побудований таким чином, що учасники з різних куточків України, обговорюють та презентують останні досягнення, які накопичилися від минулої зустрічі, що проходила в Луцьку 2019 року. Зокрема, протягом форуму його учасники виступали з усними та пленарними доповідями. Як зазначила відповідальна секретарка Аліна Грозав, цьогоріч на конференції буде працювати кілька секцій: актуальні проблеми синтезу, структури та реакційної здатності органічних сполук; сучасні тенденції пошуку і створення нових біологічно активних органічних речовин; дослідження зв’язку між структурою та біоактивністю органічних сполук.
На початку заходу від нашого університету з вступним словом виступив виконуючий обов’язки ректора УжНУ Ігор Король. «Нам дуже приємно вітати вас у стінах Ужгородського національного університету. Запорукою цього є, мабуть, дві головні тези: це те, що на сьогодні Ужгород залишається одним з найбільш безпечних міст в Україні, що дає нам можливість проводити різного роду форуми-зустрічі. З іншого боку, як вже казав Михайло Володимирович, Навчально-науковий інститут хімії та екології УжНУ, зокрема кафедра органічної хімії, є потужним науковим центром. Варто пам’ятати, що зараз війна, і ми всі розуміємо, що запорукою перемоги є новітні технології, тому наша головна мета – бути на кілька кроків попереду ворога, а технології – це однозначно і хімія. Зокрема, вибухи, нафта та різні органічні сполуки, над створенням і синтезом яких працюють учасники цієї конференції. Я переконаний, що ви зібралися тут тому, що скучили за колегами, науковим обміном та думками. Нам дуже приємно, що тут беруть участь 5 членів-кореспондентів Національної академії наук, 30 докторів і професорів та багато молодих науковців. Це тенденція, яка характеризує наш інститут хімії та екології, адже у нас талановиті та наполегливі студенти. Простежується цей неперервний зв’язок молоді, яка набирається знань та вмінь від старших колег і такі конференції просто необхідні для того, щоб освітяни зростали в науковому та інтелектуальному планах».
Також 16 вересня, в рамках конференції, проходив круглий стіл на тему «Органічна хімія в матеріалознавстві». Організатор круглого столу, який відбувся за грантової підтримки Національного фонду досліджень України, Михайло Сливка поділився: «Це фактично практична сторона органічної хімії у буденному житті, тобто матеріалознавство це те, чим ми користуємося, до прикладу як сонячні батареї, акумулятори, будівельні суміші, сплави та всі конструкційні матеріали. Саме про вплив органічної хімії на цю галузь побудовані доповіді, обговорення й дискусії».
Отож, захід сприяє не лише обмінну знаннями, а й укріпленню співпраці між науковцями, що важливо для подальших досягнень.
 
Валерія Мельник,
Інформаційно-видавничий центр.
Світлини Софії Сливки



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.