Організаторами від України виступають представники кафедри органічної хімії УжНУ, а саме завідувач кафедри органічної хімії професор, д.хім.наук Михайло Онисько (координатор проєкту, голова оргкомітету конференції); професор, д.хім.наук Михайло Сливка (співголова оргкомітету, ключовий виконавець проєкту); та доцент, к.хім.наук Наталія Король (співголова оргкомітету, ключовий виконавець проєкту). Закордонні партнери: завідувач кафедри екології, професор Пряшівського університету Руслан Марійчук зі Словаччини, завідувач кафедрою органічної хімії, професор Університету гуманітарних та природничих наук ім. Яна Длугоша Юзеф Драбович з Польщі та професор Карлового університету Радім Грдіна з Чехії.
Метою конференції є об’єднання науковців з різних країн та наукових установ, щоб створити платформу для обміну ідеями та досвідом у різних галузях хімії. Голова організаційного комітету Михайло Онисько зазначив напрямки та поділився результатами представлених на зустрічі робіт: «Серед напрацювань – 3 пленарних лекції, 8 усних доповідей та 22 стендові, окрім цього сформовані матеріали, які включають 74 тези. За результатами роботи конференції буде опубліковано 12 статей в наукових журналах, які входять в наукометричні бази Scopus, Web of Science. Також планується опублікувати 5 розділів колективної монографії». Слід зазначити, що доповіді під час конференції ведуться українською та англійською мовами. У роботі конференції залучені оператори і техніка синхронного перекладу.
Географія учасників форуму досить широка – налічує вісім країн та 34 наукові установи. З поміж них три університети-партнери, які входять у Вишеградську четвірку: Університет гуманітарних та природничих наук ім. Яна Длугоша в місті Ченстохова (Польща), Карлів університет (Чехія) та Пряшівський університет (Словаччина). Окрім цього участь у конференції бере професор Дьордь Кеглевич з Будапештського університету (Угорщина). Серед учасників, які представили свої результати, також гості зі Сполучених Штатів Америки, Грузії та Азербайджану і, звісно, представники з України.
«Наш університет має давні зв’язки з колись хімічним факультетом, а тепер Інститутом хімії та екології Ужгородського національного університету, - відмічає професор кафедри неорганічної хімії Університету гуманітарних та природничих наук ім. Яна Длугоша в місті Ченстохова Міхал Пясецький, який відкрив конференцію пленарною лекцією. – Мені було дуже приємно отримати запрошення на конференцію і приїхати до Ужгорода, щоб поспілкуватись з колегами».
Окрім презентацій напрацювань, стендових та усних доповідей, до програми конференції також входить проведення екскурсій по м. Ужгород, Ботанічний сад УжНУ та в Ужгородський замок для делегатів. Таким чином, ця зустріч стане поштовхом для подальшої міжнародної співпраці
Валерія Мельник,
Інформаційно-видавничий центр.
Світлини Софії Сливки