Минулий тиждень курсанти факультету аеромобільних військ та розвідки Академії Сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного провели на Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Під час польового виходу вони займалися повітряно-десантною підготовкою, зокрема здійснювали стрибки з парашутом.
Загалом близько 200 військовослужбовців виконали 600 стрибків з парашутом з вертольота Мі-8 за різних погодних умов та в різну пору доби. Переймати досвід організації та проведення нічних стрибків на польову навчально-матеріальну базу академії прибули офіцери повітряно-десантної служби 25-ї повітряно-десантної бригади з Дніпропетровщини на чолі із заступником командира з’єднання підполковником Олегом Зєнченком.
– Відповідно до вимог вищого керівництва щодо фахового удосконалення майстерності високомобільних десантних військ, третину стрибків з парашутом було здійснено у нічний час, – підкреслив начальник факультету аеромобільних військ та розвідки полковник Артур Луньков.
Офіцер звернув увагу, що стрибки здійснювалися на єдиному тактичному фоні, з відпрацюванням тактичного завдання щодо захоплення об’єкта з використанням бойових машин та засобів імітації.
– Сьогодні на рахунку курсантів старших курсів по 35 і більше стрибків з парашутом, два з них нічні і один – з літака Ан-26. Це значно перевищує показники навчальної програми, за період якої кожен курсант повинен здійснити 28 стрибків, тобто по 7 у рік. Фахова підготовка наших випускників – відмінна, декому з них по закінченні навчального закладу буде присвоєно звання інструктора з повітряно-десантної підготовки, – зауважив начальник факультету.
Полковник Артур Луньков зазначив, що вже у листопаді планується залучити курсантів факультету аеромобільних військ та розвідки Академії Сухопутних військ до виконання тренувальних стрибків з борту літака Ан-26. Це стало можливим завдяки особливій увазі Міністра оборони України Дмитра Саламатіна до підготовки високомобільних десантних військ та військ спеціального призначення.
Джерело:ЗСУ