На території Національного природного парку "Синевир" запрацював новий реабілітаційний центр, створений для допомоги благородним оленям, які постраждали від браконьєрства або опинилися у складних умовах в дикій природі. Ветеринари та спеціалісти з поведінки тварин забезпечуватимуть лікування та адаптацію оленів, щоб згодом повернути їх до природного середовища.
Як розповідають, новий центр спрямований на підтримку тварин, що
зазнали травм або більше не можуть виживати в дикій природі через людську діяльність.
Як зазначив заступник міністра екології Сергій Власенко на відкритті центру, основна мета —
забезпечити тваринам необхідний догляд та реабілітацію."Реабілітаційний центр покликаний допомогти тваринам, які постраждали від браконьєрства, травм або втратили можливість самостійно виживати в дикій природі. Тут їм надається необхідний догляд і реабілітація з метою повернення до існування у природному середовищі", – зазначив чиновник.
У рамках візиту заступник міністра також відкрив новозбудовану будівлю Вільшанського природоохоронного науково-дослідного відділення. Це сучасний центр для
моніторингу природних екосистем парку, який досліджує:
флору та фауну Карпат,
вплив кліматичних змін і антропогенних факторів.
"Наукова робота є основою природоохоронної діяльності. Нове відділення дозволить глибше вивчати процеси, які відбуваються в природі, та ефективніше її захищати", — підкреслив Власенко.
Заступник міністра також ознайомився з роботою Реабілітаційного центру бурого ведмедя, який функціонує у парку "Синевир". Тут створено безпечні умови для адаптації бурих ведмедів, що постраждали від діяльності людини або опинилися у складних умовах.
Нагадаємо, що Львівська Домівка врятованих тварин запустила перший в Україні "кишеньковий притулок". Йдеться про мобільний додаток, через який кожен охочий навіть на відстані може стати опікуном будь-якої тварини, що мешкають в притулку.
Окрім того, у Дніпрі відкрили спеціалізовану клініку, аби лікувати врятованих коней. Стаціонар побудували у притулку для тварин "Пегас" завдяки донаторам організації з порятунку тварин і довкілля UAnimals та підтримці фонду Humane Society International. На будівництво притулку витратили близько двох мільйонів гривень та три місяці роботи. Потрібну суму збирали пів року.
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook