Фото ілюстративне
До
Олександра Федієнко як до члена Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки надходить багато звернень як від громадян, так і від організацій щодо протиправних дій ТЦК та СП.
Змушений констатувати що намітилась нова тенденція – працівники ТЦК примусово мобілізують працівників які мають при собі документи які підтверджують їх бронювання.
Аргументація завжди подібна - дані відсутні в системі «Оберіг», а паперові документи не визнаються.

Декілька історій на цю тему.18 листопада 2024 року. Працівники провайдера звʼязку виконуючи свої посадові обов’язки виїхали з м. Мукачево в с. Солотвино Тячівського району Закарпатської області для відновлення лінії звʼязку.
На блокпосту на в’їзді в населений пункт Нижня Апша їх зупинили працівники Тячівського РТЦК та СП.
Одного з працівників незважаючи на документи бронювання, в той же день, направлений о м. Ужгород.
Після переміщення по різних військових частинах, нарешті, 20.11.2024 бронювання працівника визнали та 21.11.2024 відвезли до Тячівського РТЦК та СП. Там ще було продовження з тяганиною відновлення на військовому обліку.
Взяв цю історію під особистий контроль. Написав депутатські звернення. Очікую результатів службового розслідування.
29 жовтня 2024 року. Бригада провайдера повертались з робіт на лінії з м.Богодухів Харківської області на службовому автомобілі та, як потім з’ясувалось, були зупинені працівниками Слобідського РТЦК та СП, які не представлялись, були в балаклавах.
При перевірці військово-облікових документів, були пред’явлені документи які у встановленому порядку підтверджували наявність бронювання.
Проте, двох працівників було затримано, доставлено у приміщенні Слобідського РТЦК та СП м. Харків, у них відбирались мобільні телефони.
На одного з працівників було накладено штраф в сумі 17 тис. грн., який потім було скасовано, як неправомірний.
Працівників відпустили.
Продовження те ж. Звернення. Службова перевірка по факту неправомірних дій працівників ТЦК.Під час виконання працівником провайдера трудових обов’язків, був зупинений представниками поліції, які, після перевірки документів, незважаючи на наявність документів щодо наявності відстрочки (броні) від мобілізації до 26 січня 2025 рок, був затриманий та доставлений до Хаджибейського РТЦК та СП.
Протокол про адміністративне затримання не складався, рідних затриманого не було повідомлено про його місцеперебування. Правнича допомога. не надавалась та не допускали адвоката.
Громадянин при наявності дійсного бронювання, проти його волі, утримувався в РТЦК та СП понад два тижні.
Продовження те ж. Звернення. Службова перевірка по факту неправомірних дій працівників ТЦК.
"Насправді подібних фактів значно більше. Це тільки ті над якими працював протягом останнього тижня.
Хочу звернути увагу, представників ТЦК, не варто зловживати вашим повноваженням, балаклави для мене то взагалі як червона ганчірка!
Ви ховаєтесь від власного народу!?
Працівники операторів звʼязку виконують вкрай вижливу роботу.
Я сподіваюсь ви не працюєте на ворога?
Державне бюро розслідувань сподіваюсь що ви проведете відповідне розслідування" - написав на своїй сторінці у Фейсбук Олександр Федієнко.

Сухопутні війська України відреагували на цю ситуацію і оприлюднили наступну важливу інформацію:"У зв’язку з поширенням маніпулятивної інформації щодо мобілізації заброньованих працівників звертаємось до керівників органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що здійснюють бронювання військовозобов’язаних, а також до заброньованих працівників:
Згідно з частиною 3 статті 25 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, що здійснюють бронювання військовозобов’язаних, зобов’язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним, які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються.
Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 (в редакції постанови КМУ від 22 листопада 2024 р. №1332).
Відповідно до постанови, після формування та підписання списку засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється автоматично.
Бронювання, які були оформлені без використання засобів Порталу Дія, не з’являються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів автоматично.
В такому разі для зарахування військовозобовязаного на спеціальний військовий облік органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, подають до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку, повідомлення про бронювання.
Звертаємо Вашу увагу, що без наявності повідомлення про бронювання ТЦК та СП немає підстав для внесення даних про бронювання в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі відсутності інформації про бронювання працівника в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідальним особам органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому заброньований військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку.
Просимо медіа сприяти поширенню цієї інформації для запобігання непорозумінням та забезпечення якісного проведення заходів з мобілізації під час дії воєнного стану".
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook