На Закарпатті зафіксували рідкісну євразійську рись (ВІДЕО)

Рідкісна євразійська рись потрапила у фотопастку в Ужанському національному природному парку на Закарпатті.
"Це перша спроба проведення синхронного моніторингу рисі європейської між трьома країнами. Раніше такий синхронний моніторинг рисі команда WWF-Україна спробувала на українському Поліссі та Карпатами між різними користувачами лісових і мисливських угідь в межах районів. Тепер така практика здійснюється на міжнародному рівні" - повідомили в Ужанському національному парку.
Рись звича́йна, або рись євразі́йська — ссавець із роду рись (Lynx), що належить до ряду хижих (Carnivora) родини котових (Felidae). В Україні рись зустрічається досить рідко: в Карпатах та на Поліссі, у тому числі, в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Раритетний вид ссавців, занесений до Червоної книги України та інших природоохоронних документів.
Промислове значення рисі невелике (використовується хутро). Як і багато хижаків, вона грає важливу селекційну роль в лісових біоценозах. Лише у мисливських господарствах, де розводять козуль, плямистих оленів, фазанів, її присутність небажана.
На людину здатна кинутись лише поранена рись або у випадку, коли її переслідують. Її ставлення до людини доволі дивне — в лісі вона завжди уникає людей, хоч і не боїться, але може заходити в населені пункти. Чому так робить дуже обережна тварина — невідомо.
В Україні євразійська рись зображена на монеті номіналом 2 гривні, а також на реверсі срібної пам'ятної монети, номіналом 10 гривень.


TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.