У Чопі за негідні умови проживання з переселенців незаконно вимагають шалені кошти (ФОТО)

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області Андрій Крючков  здійснив візит до місця тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб у місті Чоп, що розташоване в приміщенні колишньої поліклініки та перебуває на балансі КП «Чистий Чоп».
Ситуація, яку він виявив, є кричущим порушенням прав людини. Люди, які втекли від війни, змушені жити в умовах, що безпосередньо загрожують їхньому здоров’ю та життю. Грибок на стінах, вологість, що забиває дихання, відсутність належної вентиляції – усе це створює ідеальні умови для розвитку респіраторних захворювань, алергій та хронічних уражень легень.
Особливо страждають маленькі діти та люди похилого віку. Наприклад, бабуся з інвалідністю, яка живе тут із внуком, змушена економити на ліках і відмовляти дитині в необхідному, щоб оплатити комунальні послуги, які нарахував їм балансоутримувач.
Люди, які давно виїхали з МТП, продовжують отримувати платіжки, і їхній борг постійно зростає.
341 510,35 грн – це вже заборгованість тих, хто залишається в МТП. Але разом із боргами тих, хто виїхав, сума може перевищувати пів мільйона гривень!
При тому, що приміщення частково було відремонтувано за кошти Червоного Хреста України, СОС Дитячі Містечка Ужгород передано ліжка та матраси. Більшість меблів, засобів для приготування їжі та навіть кухонних меблів, які вже були у вжитку ВПО купували власним коштом.
Виникає питання: чому Чопська міська рада  не подала документи на відшкодування комунальних витрат в МТП, яке внесено в перелік та має на це право відповідно до постанови КМУ №261 ? Відповідь посадовців шокує: «Нам усно сказали, що ми не можемо».
Також вражає цинізм керівника КНП "Чистий Чоп" Михайла Фурди, який заявив, що «їх сюди ніхто не звав» і що він «і так багато робить, хоча це не його обов’язки».
Закликаємо Закарпатська обласна державна адміністрація та керівництво громади негайно втрутитися в ситуацію та вжити заходів для поновлення прав ВПО в м. Чоп!
Гідні умови проживання – це базове право, а не привілей. Люди, які рятувалися від війни, не повинні продовжувати боротьбу за право на нормальне життя вже на відносно безпечній території.
Якщо вам відомі подібні випадки, або ви самі потребуєте допомоги, звертайтеся до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:
вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008
hotline@ombudsman.gov.ua
Гаряча лінія: 0800501720

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар