На Закарпатті люди вийшли на протест проти будівництва ГЕС на “заповідній” річці Тересва (ВІДЕО)

У селі Калини на Тячівщині місцеві жителі зібралися на берегах річки Тересва, щоб зупинити підготовчі роботи, які проводилися, на їхню думку, без належних дозвільних документів.
Люди з плакатами «Проти ГЕС» вийшли як до лісосмуги біля річки, так і зібралися в приміщенні, вимагаючи зупинити незаконні дії забудовника. Йдеться про діяльність ТОВ «Гідроресурс-Тересва», яке завезло техніку та розпочало вирубку дерев на лівобережній частині села, біля дамби на урізі води. Зрізано вже десятки дерев.
Як пояснили представники компанії поліції, ці дії є нібито «підготовчими роботами для майбутнього будівництва» на підставі рішення виконкому Дубівської сільради. Проте жодного документа, який би підтверджував законність робіт, правоохоронцям не надали.
Як запевняють мешканці Села Калини, що на Тячівщині, дозвільних документів харківський забудовник не має, наявні документи стосуються іншої ділянки і висновку з ОВД (оцінки впливу на довкілля) у забудовника також не має, бо дозвільну процедуру зупинено рішенням Міндовкілля ще в червні 2024 року.
Слід зазначити, що 25 червня 2024 року Міндовкілля зупинило розгляд документів щодо будівництва мініГЕС на Тересві в Калинах.
Окрім того, представники громади оскаржують містобудівну документацію та незаконне відведення землі під будівництво ГЕС в судах.
Йдеться про одну із 2-х руслових мініГЕС на “заповідній” річці Тересва в селі Калини, що на Тячівщині, яку, всупереч волі громади, намагаються знову проштовхнути недобросовісний бізнес з Харкова у змові з так само недобросовісною місцевою владою.
Усього в планах забудовника – каскад із щонайменше 5 мініГЕС на річці Тересва в селах Красна, Дубове, Калини, Бедевля, а у випадку “невдачі” у Калинах – розмістити в Нересниці. Таким чином, на відрізку протяжністю 24 кілометри, між селами Бедевля та Калини, річку мають намір перегородити греблями щонайменше 5 разів.
Ще у жовтні 2018 року Калини на Тячівщині повністю відмовились від мініГЕС, зібравши понад 2 200 підписів та проголосувавши за підсумками громадського обговорення одностайно проти будь-якого гідробудівництва на їх річці.

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.