Як проходять курси домедичної допомоги в УжНУ


5 травня на території медичного факультету УжНУ студенти мали можливість відвідати курс домедичної допомоги. На базі згаданого підрозділу діє навчально-симуляційна лабораторія, де постійно проводяться тренінги з тактичної медицини. Навчаються тут не тільки ужнівці, заняття регулярно організовуються і для представників Національної гвардії, поліції, прикордонників, військових частин, волонтерів та осіб, які прагнуть стати санінструкторами. Усі учасники проходять первинну підготовку, а за результатами навчання отримують сертифікати, лабораторія має відповідну ліцензію. 
Зібралася молодь в навчально-симуляційній лабораторії й одразу відправилися на екскурсію станціями підрозділу: внутрішня медицина, акушерство та гінекологія, хірургія та невідкладні стани в хірургії. Кабінети обладнані сучасними комп’ютеризованими манекенами, які реагують на зовнішні подразники та здатні відтворювати різні патологічні стани. Лекторка – завідувачка лабораторії Наталія Непійпова, зробила коротке введення про те, як відбувається навчання медичної допомоги у студентів-медиків і наочно продемонструвала основні моменти у кожній зі станцій.

Надалі група зупинилася в одному з кабінетів, пані Наталія розповіла про види кровотеч та яким чином їх найефективніше зупинити. Основну увагу вона приділила її критичним видам, які можуть загрожувати життю.

На курсі було розглянуто наступні інструменти для зупинки крові: турнікет, ізраїльський бандаж та пов’язка. Перший використовують для зупинки кровотечі верхніх і нижніх кінцівок, оскільки на інші частини тіла його накладати заборонено. Лекторка пояснила правильну техніку фіксації та підтягування турнікета, що пізніше студенти відпрацювали на собі. Окремо розглянули застосування ізраїльського бандажа, який використовують у випадках поранень голови або шиї, де не можна використати турнікет.  Ще однією важливою темою курсу було накладання звичайних пов’язок,  до них вдаються при менш критичних пораненнях — зокрема, у разі кровотеч із зап’ястка, долоні чи передпліччя.

Наостанок студентам розповіли про особливі клінічні випадки, такі як ситуації з випаданням кишок при пораненнях живота та, що робити у разі відкритого та закритого пневмотораксу. Наталія Непійпова пояснила, як діяти в таких ситуаціях до прибуття медичної допомоги. 

Валерія Мельник,

Інформаційно-видавничий центр.




TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар