На лекції Ігор Якубовський детально розповів про шлях підрозділу від становлення до сучасного статусу. У 2014 році це був лише загін з 63 бійців, який став на захист України у складні часи. Згодом, пройшовши через різні етапи, «Азов» трансформувався від батальйону міліції спеціального призначення до загону Національної Гвардії, а у 2023 році став бригадою. І ось, з квітня 2025 року, отримав статус корпусу.
Розпочав виступ спікер зі знайомств і насамперед наголосив, що це радше розмова, а не лекція, тому студенти можуть ставити питання одразу, коли вони виникнуть, зі свого боку він також ставив запитання аудиторії. Вступна частина розповіді була присвячена обговоренню міфів та стереотипів, які поширюються навколо «Азов», що насамперед зумовлено пропагандою РФ. Надалі Ігор Якубовський спитав студентів про терміни «націоналізм» та «патріотизм» і дав чітке визначення кожному з них.
Особливу увагу Якубовський приділив символіці та ідеології «Азову». Він пояснив, що кожен знак, який використовує підрозділ, має глибоке значення і відображає боротьбу за незалежність та суверенітет України. Зокрема використання у символах монограми літер N і I, що слід трактувати як «Ідея нації».
Основна частина розповіді військово службовця присвячена становленню підрозділу. Загалом історія «Азову» пов’язана з часами Євромайдану, коли після розвалу державного устрою та втечі Януковича почався розпад силового блоку. Саме в цей момент почали активно з’являтися добровольчі формування, серед яких був і майбутній «Азов». Спочатку це були активісти націоналістичних організацій, автомайданівці та представники футбольного руху – майже всі без військового досвіду, але з великим бажанням діяти та боротися за свою свободу. «Унікальність підрозділу полягала у тому, що він сформований повністю з добровольців, які мали чітку мотивацію та ціль», - зазначає Ігор Якубовський. Військовослужбовець підкреслює, що серед побратимів завжди панувала атмосфера поваги та взаєморозуміння.