В УжНУ відбулося засідання науково-технічної ради


У п'ятницю, 30 травня, відбулося засідання науково-технічної ради. Серед основних питань - звіт заступника декана з наукової роботи фізичного факультету та представлення презентації координаторки Стартап-центру УжНУ.

Засідання розпочалося з нагороджень з нагоди святкування Дня науки в Україні.Проректор з наукової роботи Іван Святославович Миронюк вручив грамоти ректора студентам», які зробили значний внесок у розвиток Студентського наукового товариства ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

Заступник декана з наукової роботи фізичного факультету, доктор фізико-математичних наук, доцент Олександр Гомоннай, представив звіт за 2023-2024 роки. Він ознайомив присутніх із науковими здобутками науково-педагогічних працівників  факультету. Зокрема, упродовж звітного періоду було проведено 1 вітчизняну і 5 міжнародних конференцій, видано 8 монографій та 8 навчальних посібників, опубліковано 114 статей: з них  26 -  в Україні, 83 - у міжнародній наукометричній базі даних Scopus, видано 27 патентів на винахід (корисну модель), виконувались  7 грантових угод та 4 держбюджетні теми.

Олександр Гомоннай звернув увагу присутніх на те, що на кафедрі твердотільної електроніки та інформаційної безпеки (ТЕІБ) фізичного факультету функціонує центр дронів "Либідь", який розробляє та виготовляє дрони із використанням технологій передачі інформації по оптичному волокну. 

На завершення Олександр Гомоннай ознайомив присутніх із планами колективу фізичного факультету на 2025 рік.

Про роботу Стартап-центру УжНУ проінформувала його координаторка, кандидатка економічних наук, доцентка Ганна Костьов'ят. Вона розповіла про організацію та проведення  цьогорічного конкурсу «StartUp: від мрії до успіху!», фінал якого відбувся 20 травня. 

У квітні місяці було проведено 4 навчальні заходи для стартаперів спікерами  яких виступили: Катерина Скубенич, кандидатка фізико-математичних наук, начальниця науково-дослідної частини УжНУ, викладачка кафедри технології машинобудування інженерно-технічного факультету УжНУ. Доповідь на тему: «Cтартап як форма інноваційного підприємництва»; Ганна Костьов’ят, доцентка кафедри фінансів та банківської справи УжНУ і В’ячеслав Рогов, доцент кафедри інтелектуальної цифрової економіки Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. Доповідь «Бізнес-планування стартапів»; Віталій Матвєєв, експерт з маркетингу та розвитку інноваційних проєктів провів онлайн захід.  Тема «Маркетинговий менеджмент стартапу». Катерина Скубенич провела завершальний навчальний захід. Доповідь «Як захистити права на інтелектуальну власність свого стартапу?».

На відбірковому етапі конкурсу “StartUp: від мрії до успіху!” перед Експертною радою учасниками було  представлено 15 стартап-проєктів із 17 зареєстрованих. У фінал пройшли 13 команд.  До трійки переможців фінального конкурсу увійшли 5 команд.

У завершення свого виступу Ганна Костьов'ят висловила  вдячність усім, хто долучився до ініціатив, підтримав ідеї та повірив у молодь. 




TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар