На Лавандовій горі в Перечині вбили червонокнижного полоза (ФОТОФАКТ)


Як ми вже писали раніше, цими вихідними в Перечині відбулося відкриття місцевої туристичної родзинки - Лавандової гори, яка манить до себе туристів з різних куточків України. На жаль, не обійшлося без інцидентів: зоозахисники виявили в кущах троянд свіжовбитого полоза лісового, який входить в Червону книгу України та є найбільшою неотруйною змією Європи.

Живе в норах ссавців, гнилих пнях, дуплах дерев, купах хмизу, порожнинах під камінням і тріщинах у скелях. Добре лазить по деревах та стінах. Веде денний спосіб життя, адже полюбляє тепло, однак у сильну спеку ховається. У липні самка відкладає яйця, з яких у першій половині осені з’являються молоді полози.
Харчується дрібними ссавцями, птахами, плазунами та яйцями.
Довжина тіла дорослого лісового полоза може досягати 200 сантиметрів, іноді навіть більше. Верхня сторона тулуба переважно однотонна, різних відтінків оливкового, бурого, сірого чи майже чорного кольорів, нижня – жовтувата або білувата. На боках голови ззаду є жовтувато-білі плями, які краще помітні у молодих змій і можуть бути практично непомітні в дорослих.


TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.