В Ужгороді у Шахтинському лісі зафільмували червонокнижного лісового полоза (ВІДЕО)

Вчора в соцмережі Фейсбук Valery Anna опублікувала відео, на якому в Ужгороді в Шахтинському лісі зафільмувала дуже красивого і рідкісного плазуна. Ужгородці в коментарях пишуть, що це лісовий полоз - безпечна, корисна, найбільша і найграційніша наша змія, а наявність змій у нашому лісі означає, що ліс живий. Також ужгородці закликають не вбивати змій, бо вони регулюють чисельність гризунів, хоча багато хто не любить їх та вони викликають у людей страх та огиду. Полоз ескулапів чи лісовий – одна з найдовших змій на теренах Європи. Він може здатися величезним та страхітливим, але насправді це неотруйний та нешкідливий вид.
Ескулапів полоз має довгий стрункий тулуб з гладкою лускою та доволі маленьку голову з закругленим кінчиком морди та з круглими темними зіницями. Загальна довжина становить 2,25 м, через що ця змія вважається однією з найдовших в Європі.
Молоді лісові полози харчуються ящірками, комахами, дрібними гризунами. Дорослі особини частіше за все полюють на щурів, землерийок, кротів, птахів та пташині яйця.
Ескулапів полоз не дуже агресивний до людини. Ці змії вважають за краще втекти та сховатися у своїх щілинах, ніж контактувати з людиною. Якщо не намагатися загнати їх у кут або наблизитися до них, то вони не намагатимуться захищатися.
Попри величезний розмір, ескулапів полоз не є небезпечним. Він не виробляє отрути, а його укус недостатньо сильний, щоб серйозно пошкодити шкіру людини. Головне – у разі укусу цієї неотруйної змії неодмінно промити рану милом, щоб запобігти занесенню інфекції.
Ескулапів полоз має здатність підійматися прямо вгору по вертикальних поверхнях. Його можна знайти на дахах і навіть на верхніх гілках дерев. Сильної спеки ці полози уникають, заповзаючи у схованки. На зиму ці неотруйні змії впадають у сплячку.
Завдяки своїй здатності ховатися у щілинах і зливатися з навколишнім середовищем, ці змії дуже добре уникають потенційних хижаків. Хоча вони здаються широко поширеними та стабільними, чисельність популяції лісового полоза наразі невідома. Втрата середовища існування через дороги, ферми та забудівлю традиційно становлять певну загрозу для існування цього виду змій.
Наразі ескулапів полоз вважається видом, що викликає найменше занепокоєння. Проте в Україні він занесений до Червоної книги країни.


TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар