Сьогодні 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада відзначає 103-тю річницю створення (ВІДЕО)

Сьогодні 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада відзначає 103-тю річницю створення. Від початку повномасштабної війни наші воїни стали щитом на найгарячіших напрямках фронту: стримували ворога на Запорізькому напрямку, звільняли українську землю на Херсонщині, вимотували противника в боях на Донеччині. 
Де б не була 128-ма — всюди про неї говорять як про зразок витримки, професіоналізму й сили гірського штурмовика.  «Вами пишається Україна, вами захоплюється весь світ про ваші подвиги та звитяги писатимуть у книжках, зніматимуть кіно. Ви тримаєте країну та створюєте нову історію!»
Відомі представники українського шоу-бізнесу надіслали бійцям 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади вітальні відеопривітання. Теплі слова для бійців бригади сказали відомі актори, співаки  та телеведучі.  
Зі святом, гірсько-штурмова родино! 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада 12 липня 2023 року відзначає 103 річницю від дня створення. 12 липня 1922 року вважають офіційною датою заснування 128-ї бригади. Бригада була створена після переформування 128-ї механізованої дивізії, що вела свою історію від 128-ї гвардійської мотострілецької дивізії. Дивізія посідала провідні місця серед інших з'єднань ЗС України за рівнем бойової, виховної та фізичної підготовки.
19 січня 1992 року особовий склад 128-ї дивізії склав присягу на вірність українському народу. Після реформування армій на корпуси дивізія стала складовою 38-го армійського корпусу ЗСУ.
З 1 грудня 2004 року гвардійську мотострілецьку дивізію було переформовано в 128-у окрему механізовану бригаду зі збереженням усіх почесних найменувань і нагород.
Від початку російсько-української війни, у перші місяці проведення АТО, військовослужбовці Закарпатського легіону брали участь в боях за Луганський аеропорт, Сєвєродонецьк, Рубіжне, Лисичанськ. Згодом брали участь у боях за Дебальцево, проте, попри всі зусилля, бригада змушена була залишити Дебальцівський плацдарм з мінімальними втратами, не давши себе оточити.
Після тих важких боїв бригада виконувала завдання на Донецькому напрямку (село Піски), на Горлівському напрямку (місто Торецьк та його околиці, зокрема — Зайцево, де між позиціями наших захисників та російських окупантів були кілька десятків метрів, а бойові зіткнення майже не припинялися), на Докучаєвському напрямку.
Унікальності бригаді додає її мультинаціональність та культурність. З першими хвилями мобілізації ряди бойових підрозділів почали заповнювати жителі області, серед яких багато етнічних угорців, румунів, словаків та й закарпатський діалект для людини, яка не звикла до нього, може здатися іноземною мовою.
З самого початку повномаштабного вторгнення російської федерації в Україну бригада воює теж лише на найважливіших і найважчих рубежах. Воїни 128-ї бригади брали участь у звільненні Херсонської області від російських окупантів, продовжують воювати на південно-східному напрямку, де постійно тривають важкі бої.

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар