Розсільні сир, приготований з коров’ячого, козячого, овечого буйволиного молока або суміші з цих видів молока називається бринзою. Народилася бринза на Арабському Сході. Бринза це блідо-жовтий або білий трохи солоний кисломолочний продукт. Зовні бринза нагадує сир. Дірчастої візерунка справжня бринза не має. А якщо такий узор є, то невеликий і дірочки неправильної форми.
Корисні властивості бринзи
У порівнянні з сиром і молоком бринза містить на багато більше кальцію і білка. Завдяки цьому бринза відіграє велику роль у збереженні кісток і зубів. Вживаючи бринзу регулярно, ви зможете зберегти молодість, пружність, гладкість, бархатистість шкіри. При схильності до набряків або підвищеному артеріальному тиску бринзою захоплюватися не варто, через те, що вона солона. Бринза сприяє придушенню розвитку гнильної бактерії в кишечнику і полегшує процеси травлення. Бринза багата вітамінами і мінеральними речовинами. Це рибофлавін, вітамін A, тіамін, солі кальцію і фосфору. Звичайні сири містять 40-70% жирів, а в бринза містить 20% жирів. Бринза з жирністю 50% сама корисна і смачна. Велика кількість солі – це мінус всіх сирів.
Як бринзу зберігати
Від псування бринзу захищає розсіл. Тому продають бринзу в упаковці з розсолом, а зберігають її у вакуумному контейнері. Якщо потримати бринзу в кип’яченої прісній воді, концентрація солей знизиться. Найкраще зберігати сир у його рідному розсолі. Перекладіть в чистий пластмасовий контейнер або скляну банку залишки бринзи і залийте розсолом. Зберігається бринза в такому вигляді в холодильнику в щільно закритому посуді 2-3 тижні. Якщо розсолу ні, щільно загорніть сир у плівку або фольгу.
Як бринзу вибрати
Вибираючи бринзу, зверніть увагу, щоб упаковка не була роздутою.
На упаковці має бути вказано, з якого молока зроблена бринза. Наприклад. Сильно кришиться бринза, зроблена з овечого молока. Бринза має бути сніжно білого кольору. Інші відтінки говорять про несвіжості сиру. Консистенція якісного і натурального сиру трохи ламка, але в той же час м’яка. В упаковці з сиром повинен бути розсіл. На внутрішній стороні упаковки не повинно бути ніяких прилиплих крихт. В бринзі залишається білок і кальцій, при термообробці, а жива закваска і мікрофлора гинуть.
Бринза й кулінарія
Використовують бринзу як інгредієнт для овочевих салатів, м’ясних страв, супів, самостійну закуску. Ще використовують сир як начинку для вареників та пирогів. Добре з бринзою робити бутерброди, грецький салат, є бринзу з овочами.
Особливим способом готують бринзу болгари. В пергаментний папір загортають бринзу, посипану червоним перцем і додавши трохи вершкового масла. Запікають бринзу в духовці. Бринза має соковитий і ніжний смак, а аромат дуже приємний.
Волоський сир Фета-це бринза по-грецьки. Зберігають її в розсолі, а на кілька хвилин замочивши Фету в молоці або мінеральній воді, приберете зайву солоність.
Страви з бринзою готують як на свята, так і в будні. Вони дуже смачні і корисні.
Джерело:reshebnik.rv.ua