Кава: користь чи шкода? Кавова історія

Багатий вибір сортів кави і доступність цього напою породили справжню кавоманів. І все ж не замовкають суперечки про користь і шкоду кави. Раніше вважалося, що цей напій корисний для чоловіків, але вкрай небезпечний для жінок. Разом з розвитком науки та медицини для з'ясування істини стали проводитися численні дослідження. Результати більшості з них відносяться до доказової медицини, а їх висновки розставляють всі крапки над i в багаторічних суперечках про користь і шкоду кави.

 

Нікому достеменно не відомо, звідки взявся кави і як він поширився по всьому світу. Є версія, що батьківщинакави- Ефіопський провінційне місто Каффа. Про те, як були відкриті чудові властивості цього напою, теж складається чимало легенд. Розповідають, що якийсь ефіопський пастух помітив, що кози, спробували плоди кавового дерева, ставали надзвичайно бадьорими і рухливими.

 

Зате вважається цілком достовірним той факт, що раби, привезені з території нинішнього Судану в Ємен, завжди додавали в їжу соковиту оболонку кавових зерен. Так мода на каву перейшла від ефіопів до арабів. Правда, кави вони готували способом, зовсім несхожим на сучасний. Вони перемелювали сирі зерна, змішували їх з молоком і тваринним жиром, а потім отриману масу скачували в кульки.Кавав такому вигляді використовували як загальнозміцнюючий засіб.

 

Готувати з кави напій почали тільки в 12 столітті. Араби стали додавати в каву молоко і прянощі. У 15 столітті кава в Ємені став настільки популярним напоєм, що ним зацікавилися і європейці, але араби всіляко перешкоджали вивозу схожих зерен. У 17 столітті його просто викрали з Аравійського півострова і привезли в Європу.

 

Найперші кав'ярні з'явилися в Мецці і миттєво стали улюбленим місцем спілкування друзів і ділових партнерів. Туди міг прийти будь-хто і провести там скільки завгодно часу, заплативши тільки за чашку кави.

 

Історичний факт: за законом турецької жінці дозволялося розлучитися з чоловіком, якщо він не міг забезпечити їй чашку кави в день.

 

До Росії кави завезли на початку 17 століття з країн Близького і Середнього Сходу, з якими в той час йшла активна торгівля. Є достовірний історичний факт, що в 1665 році придворний лікар Самюель Коллінс виписав царю Олексію Михайловичу кави як ліки проти нежитю і головного болю. Можна припустити, що саме цей рік є датою появи кави в Росії. Проте поширювався цей напій дуже повільно через релігійні упередження.

 

Кавову революцію в Росії здійснивПетро I. Перебуваючи в Європі, він настільки пристрастився до кави, що після повернення до Росії ввів у звичай пити його на асамблеях. За його ж наказом цим напоєм пригощали всякого на вході вкунсткамеру. Пізніше гарячої прихильницею кави стала імператриця Анна Іванівна.

 

Але остаточну моду на каву ввели російські офіцери, що побували в Європі під час війни 1812 року. Так серед вищих станів утвердилася звичка пити каву. З часом з'явилися кав'ярні, доступні світської публіці.

 

Впродовження розповідіпро популярний напій ви дізнаєтеся дещо про кофеїн і про вплив кави на наш організм ...

 

рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.