
На Закарпатті пілотував проєкт «Шкільний омбудсман». Це важливий крок до формування нової культури довіри та взаємоповаги в навчальних закладах.
На початковому етапі в проєкті беруть участь 16 шкіл регіону. В атріумі Закарпатської ОВА перші шкільні омбудсмани склали урочисту присягу – стояти на захисті добра, справедливості й дитячої гідності.
З цією знаковою подією їх привітали Ростислав Пріцак, заступник голови Закарпатської ОВА, заступник керівника обласної ради Василь Дем’янчук та регіональний представник Омбудсмана Андрій Крючков.
Старшокласники взяли на себе цю відповідальність і стали голосом правди у своїй школі. Вони тепер – посередники між учнями, адміністрацією закладу, педагогами та батьками.
Шкільні омбудсмани будуть допомагати вирішувати конфлікти, захищатимуть права та гідність учнів, сприятимуть створенню більш відкритого, безпечного і справедливого освітнього середовища.
Ростислав Пріцак запевнив, що в цій надзвичайно важливій місії влада підтримуватиме їх разом із командою представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в регіоні, щоб цей досвід став фундаментом для масштабування ініціативи в усіх школах Закарпаття.
«Бажаю шкільним омбудсманам успіху, наснаги та гідно виконувати свій обов'язок! Щиро дякую учням за сміливість і відповідальність, батькам і педагогам – за підтримку та довіру!» – підкреслив заступник голови ОВА.
Заклади-учасники пілоту проєкту «Шкільний омбудсман»:
Ужгородський ліцей ім. В.С. Ґренджі-Донського
Ужгородський ліцей «Імідж»
Хустський багатопрофільний ліцей №1 ім. І. Магули
Хустський ліцей №3
Нижньоселищенський ліцей
Сокирницький ліцей
Кушницький ліцей
Мукачівська ЗОШ I-III ст. № 2 ім. Т.Г. Шевченка
Мукачівський ліцей №6
Мукачівський ліцей №8
Мукачівський ліцей
Королівський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1Королівський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2
Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ст. – заклад дошкільної освіти
Калинівський ліцей
Дубівський ліцей

Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook