Як боротись з тарганами?

Практично всім людям, що живуть в міських квартирах, доводилося стикатися з такою проблемою, як наявність тарганів. Бути сусідами з ними не дуже приємно, а тим більше спостерігати, як вони бігають по продуктах, по столу, по посуду у пошуках поживи.

 

Як же позбутися від цих комах, та так що б назавжди і не заподіюючи шкоди власному здоров’ю.

 

Э безліч різноманітних способів, які допомагають в боротьбі з цими паразитами. Вся біда в тому, що багато хто з них шкодить не лише цим комахам, але і встигають з їх лапками попасти на інші поверхні, шкодячи людині. Багато препаратів мають властивість випаровуватися і осідати у вигляді пари на меблі, тканини і інші предмети в домі.

 

Але, який би ви спосіб не обрали, швидкого результату не буде. Чекати доведеться від 2 до 4 тижнів, а може і більше. Взагалі позбутися від них на 100% можна підтримуючи ідеальний порядок в домі, особливо на кухні, не залишати продукти харчування у вільному доступі (що зробити украй складно, адже таргани можуть пролазити в шафи і столи), обсипати або обмазати плінтуси по всьому периметру отруйною речовиною, а ще краще знайти їх гніздо і знищити. Останнє зробити дуже важко, адже вони можуть жити під підлогою.

 

Таргани не можуть жити без води. Ввечері, коли все в домі затихає, вони натовпами в першу чергу йдуть до раковин та зливних отворів. Якщо тарган, який з’їв отруту, дістанеться до води, то він виживе, ось чому пастки і інші отрути залишаються для них безпечними. А ось їжа для них не обов’язкова, вони достатньо довго зможуть обійтися і без неї.

 

Таргани не діляться досвідом. Вони не можуть попередити один одного про небезпеку, що таїться в їжі, наприклад. Тому, якщо один тарган з’їсть отруту, це не означає, що діставшись до житла, він розповість про це побратимам, якраз навпаки, якщо він помре, його з’їдять і отруяться інші.

Всім добре відомі рекламовані препарати, але навіть в боротьбі з комахами є «народні» засоби. Найдієвіший ворог таргана звичайна борна кислота. Дія звичних хімікатів направлена на знищення таргана, а ось борна кислота володіє ефектом отруєння, від якого таргани мучаться свербінням. Заражений тарган може вижити, але він вже не повернеться до місця, де він заразився, а спробує піти від нього якнайдалі і ні коли не повертатися.

 

Потрібно придбати приблизно 100 грам борної кислоти і посипати нею все, що лише зможете. Плінтуси, підлогу, стіни, раковини, підходи до води. Борна кислота абсолютно нешкідлива для людини і домашніх тварин, тому не переживайте, якщо вона раптом потрапить кудись. Таргани відчувають отруту, і шукатимуть обхідні шляхи. Швидше за все, просте обсипання дозволить їм це зробити, оскільки не можливо дістати до всіх куточків.

 

Тому додатково можна розвести борну кислоту з яєчним жовтком (з розрахунку 40-50 грам на один жовток). Гарненько перемішати і зліпити маленькі кульки, підсушити їх протягом години і розкидати по квартирі. Вибирайте ті місця, де таргани найчастіше бігають, це не важко визначити, по-перше, видно, по-друге, вони залишають «сліди». Це можуть бути полички столів, шаф, ванна з туалетом. Не зайвим буде розмістити їх поряд з горщиками квітів.

Запах яйця не дозволить їм почути запах борної кислоти, і навіть простий дотик вусиками до такої кульки прирече таргана на зараження.

Після того, як таргани підуть, не прибирайте кульки, залиште їх там, де вони не заважатимуть, оскільки в будинках таргани живуть в декількох квартирах, а не в одній. Так ви вбережете себе від нової навали.


Джерело:Суперова.сcom

 

рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.