Повчальне слово єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія перед Великим постом

Шановні священнослужителі, улюблені у Христі брати і сестри, поважні жителі Закарпаття ! Слава Ісусу Христу !
22-го лютого, тобто в прощену неділю, яка настає, ми разом з вами входимо в період Великої Чотиридесятниці! З ласки Божої розпочинається Великий піст – надзвичайно важливий час в житті кожної віруючої людини. Перед нами 40 днів особливого періоду - приготування до зустрічі з Воскреслим Господом. Людина через свою гріховність повинна постати перед Творцем приготовленою, а для цього вона потребує часу.
Церковні піснеспіви у ці дні спонукають нас пробудитись від гріховного сну, бо грішимо ми проти Бога, проти ближніх, проти самих себе. Хто ж допоможе нам у боротьбі з гріхом, якщо не Господь? Саме від Бога душі християнські отримують нові сили, до Нього з покаянням звертаємось ми: "Не відверни лиця Твого від отрока Твого, бо я скорблю, скоро почуй мене, зглянься на душу мою і врятуй її" (Пс. 68.18-19).
Піст – це час більшої уваги, яку маємо приділяти потребам душі. Скільки ми піклуємося про наше тіло, щоби воно мало заспокоєння у відпочинку та сні, було захищене одягом, було насичене їжею і питтям, було здоровим. Навіть для достатнього піклування про потреби тіла ми витрачаємо багато часу, але гріх спонукає нас турбуватися про все це надмірно, водночас відвертаючи нашу увагу від потреб душі.
Феофан Затворник пише так: "Закон посту такий: весь свій розум і серце віддати Богові, відкинути все погане й гріховне, жити й працювати на славу Божу та добро своїх ближніх, переживаючи всі випробування без нарікань, а смиренно й радісно". Піст має стати для кожної людини радістю й ліками, котрі рятують душу й серце.
Зазвичай, коли людина відмовляється від чогось такого звичного для неї, відбувається заперечення, бунтують почуття, гріховне тіло вимагає насолоди й задоволення. І саме піст розкриває перед нами всі ті наші немощі, всі ті наші пристрасті, які ми, можливо, ніколи й не помічали. Тому так важливо у дні посту отримати владу над нашими почуттями й пристрастями. Бо саме пристрасті з’їдають нас зсередини, позбавляють спокою, забруднюють душу й серце, сковують людину у гріховні пута.
Тепер попросимо благословення у Господа нашого на подвиг, в який ми вступаємо. У дні, що наближаються, докладемо всіх зусиль для того, щоби повністю знищити в собі марність, тугу, властолюбство та марнослів'я. Наповнимо наші серця духом чистоти та смирення, терпіння та любові. Не засуджуючи наших братів та сестер за їхні хиби та помилки, намагаймося розгледіти гріх у собі, щоби принести щире каяття в ньому. Дорогі браття та сестри! Сердечно бажаю Вам, щоб цей час спасительного говіння пройшов для всіх з духовною користю. Частіше долучаймося до Таїнств сповіді й Причастя. Невпинно благаймо Господа, щоб Він ласкаво й поблажливо зглянувся на нас, грішних, й відчинив нам двері покаяння, щоб очистити душі від усякої скверни.
Прошу у всіх прощення, і всіх прощаю. Нехай пом'яне Господь Бог усіх нас у Царстві Своїм. Амінь.
+Варсонофій - милістю Божою єпископ Ужгородський і Закарпатський  Української Православної Церкви (ПЦУ ).
Початок Великого посту 2026 року Божого
м. Ужгород



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар