Кавказькі вівчарки — собаки вище середнього і крупного зросту, міцного і міцного грубого типа конституції, володіють природною злісністю і недовірливістю до сторонніх людей. Витривалі і невибагливі, пристосовані до утримання в будь-яких кліматичних умовах.
Тип конституції. Міцний і міцний грубий з масивним кістяком і сильною мускулатурою. Шкіра товста, але еластична. Кавказька вівчарка Індекс формату −102-108.
Висота в загривку псів — не нижче 65 см, сук — не нижче 62 см.
Особливості поведінки
Тип вищої нервової діяльності сильний, урівноважений, спокійний. Переважає активна оборонна реакція. Характерні злісність і недовірливість до сторонніх.
Статевий тип добре виражений. Пси більші і масивніші за сук.
Шерстяний покрив. Шерсть пряма, груба, з добре розвиненим пішерстям світлішого, ніж остюк, кольори. На голові і передній поверхні ніг волосся коротший, щільно прилеглий. По довжині шерсть розділяється на три групи: довгошерсті — з подовженим остевим і покривним волосом; грива, очоси, «штани», рівномірно довгий волос на хвості робить його товстим і пухнастим; коротко шерстні — шерсть густа, відносно коротка, без гриви, очосів, «штанів» і підвісу; проміжного типа — з подовженою шерстю, але без гриви, очосів, «штанів» і підвісу; що перпендикулярно стоїть («дибки»). Довжина підшерстя і остевого волоса рівні.
Забарвлення. Зонарно-сірий, різних, зазвичай світлих і рудуватих, відтінків; рудий, палевий, бурий, тигровий, рябий, плямистий, білий.
Голова. Голова масивна, з широкою черепною частиною і сильно розвиненими щелепами, де густа шерсть утворює «баки». При огляді збоку голова має форму тупого клину. Лоб широкий, плоский, розділений невеликою борозенкою, ледве опуклий, високий. Ширіна черепа дорівнює його довжині. Перехід від лоба до морди виражений нерізко. Морда коротка (на 2-3 см коротше за довжину голови), широка і глибока, мало загострена, з товстими, але сухими губами. При огляді спереду і зверху нагадує тупий клин. Мочка носа велика, широка, чорна. У білих і ясно-палевих собак допускається коричнева мочка носа.
Вуха. Високо і широко розставлені, висячі, коротко купейні.
Очі. Невеликі, овального розрізу, глибоко посаджені, темні, поставлені ледве криво. Погляд прямої, злої, але відкритий. Віка сухі.
Зуби. Білі, великі, різці нижньої щелепи розташовані на одній лінії. Прикус ножицеподібний. Дуже крупні і довгі ікла нижньої щелепи.
Шия. Потужна, коротка, низько поставлена (30-40 градусів).
Загривок. Добре виражена, підведена над лінією спини, широка, м'язиста.
Спина. Широка, пряма, м'язиста. Поперек. Коротка, широка, м'язиста, декілька опукла.
Круп. Широкий, м'язистий, майже горизонтально поставлений.
Хвіст. Високо посаджений, опущений вниз, середньої довжини. Серпоподібний, гачком або кільцем. Допускається купірування хвоста. У збудженому стані піднімається вище за лінію спини.
Груди. Грудна клітка досить широка, глибока, ребра округлої форми.
Живіт. Помірно підтягнутий.
Передні кінцівки. При огляді спереду прямі і паралельні. Кут зчленування плечі-лопатки близько 100 градусів. Передпліччя прямі, масивні, пясти короткі, масивні, поставлені прямовисно або з незначним нахилом. Довжина передніх ніг до ліктів трохи більше половини висоти в загривку. Індекс високоногості 50-54. Лапи великі, овальної форми, зведення справжні в грудці.
Задні кінцівки. При огляді ззаду прямо і паралельно поставлені, збоку — декілька випрямлені в колінних суглобах. Стегна м'язисті і широкі. Гомілки короткі; скакальні суглоби сильні, широкі, декілька випрямлені. Прямовисна лінія, опущена від сідничого горба, повинна проходити через центр скакального суглоба і плесна.
Рухи. Вільні, неквапливі. Характерним алюром є коротка рись, зазвичай перехідна при прискореному русі в декілька важкий галоп. При русі лапи повинні рухатися прямолінійно з деякою наближеністю передніх кінцівок до середньої лінії. Загривок і круп на рисі мають бути на одному рівні.