Суші. Користь і шкода суші

Що таке суші (сусі). Користь і шкода суші

 

Суші або сусі, як їх іноді називають, придбали широку популярність у всьому світі з початку 1980-х років. У нашій країні сьогодні це блюдо люблять і їдять дуже багато. Суші неможливо порівняти ні з одним рибним блюдом російської або європейської кухні.

 

Вони мають неповторний смак і дуже ніжну текстуру.

 

Батьківщиною суші стала Японія, яка є острівна держава, оточене водою. У їх національної кухні традиційно використовуються риба і рис. Ці продукти є основними інгредієнтами суші. Головною особливістю суші вважається збереження первинного смаку і зовнішнього вигляду продукту.

 

Класичні суші не піддаються ніякій обробці. Використовується свіжозловлена морська риба. Найбільш часто суші готують з окуня, тунця, лосося і скумбрії. В якості основних продуктів для суші підходять також креветки, восьминіг, м'ясо вугра, краба і морські гребінці. З річкової риби це блюдо готувати не прийнято. Іноді використовується філе копченої риби. Японці впевнені, що вживання в їжу сирої риби здатне зміцнити здоров'я і навіть продовжити життя. Існують різні способи приготування суші. Найпоширенішим варіантом є дуже тонко нарізані шматочки риби, які доповнюються різноманітною начинкою. Начинкою можуть служити овочі, водорості та інші морепродукти. Ці шматочки приправляються пряними соусами і загортаються в морські водорості.

 

Щоб суші вийшли смачними, всі продукти повинні бути свіжими.

 

Історія походження суші

 

Найперші суші з'явилися в Південній Азії. Там варений рис почали використовувати для приготування і консервації риби. Риба очищають і нарізають на маленькі шматочки. Потім її солили і змішували з рисом. Після цього на рибу клали каміння в якості преса. Це допомагало уникнути попадання повітря. Через пару тижнів їх заміняли кришкою.

 

Процес молочно-кислої ферментації рису і риби тривав кілька місяців. Це дозволяло рибі залишатися придатною для вживання в їжу весь рік. Перебродив рис, що став неприємно пахне клееобразной масою, зазвичай викидали.

 

Через Китай і Таїланд даний метод консервації риби прийшов до Японії приблизно в 7 столітті. До цих пір в країнах Південної Азії збереглася традиція вживання ферментованої риби. Китайський ієрогліф, яким позначають суші, можна перевести як "маринована риба". Але в Китаї ця традиція приготування не збереглася.

 

Рис почали вживати в їжу тільки в 16 столітті. Перші рисові суші почали готувати в 17 столітті. Вони складалися з вареного рису, рисового солоду, морепродуктів і овочів. З тих пір рис став невід'ємною частиною суші. Потім з'явився рисовий оцет. Його кухарі стали додавати в рис разом з різними приправами, це дозволяло уникнути процесу бродіння.

 

Час приготування суші при цьому сильно скоротилася.

 

У Токіо в 19 столітті кухар Йохей Хана вирішив повністю відмовитися від маринування риби. Він першим почав подавати рибу на стіл сирою. Тепер процес приготування страви займав всього декілька хвилин. З'явилося навіть два стилі приготування страви. Перший з них на ім'я району міста Осака був названий Кансай. Другий стиль приготування суші отримав назву Едо. Так називався Токіо до 1868 року.

 

По всій країні почало з'являтися велика кількість закусочних і ресторанів, де можна було скуштувати суші. В магазинах Японії почали продавати рис для домашнього приготування суші, що пройшов спеціальну обробку.

 

Суші в Осаці представляли собою приготовлений певним чином рис, змішаний з іншими інгредієнтами. Він містився в красиві форми-упаковки, які були їстівними. У Токіо суші виглядали як шматочок риби, що лежить на невеликому грудочці приправленого спеціями рису.

 

Корисні властивості суші

 

Корисні властивості суші пов'язані з тим, що продукти приготування містять різноманітні вітаміни та мікроелементи, омега-3 жирні кислоти і білки. Дуже важливо, що суші не піддаються термічній обробці, яка значно знижує корисну дію вітамінів і мікроелементів. Суші сприяють поліпшенню діяльності серця, судин і шлунку, збільшують розумову активність.

 

Суші найчастіше їдять з соусом васабі, який має антисептичні властивості. Рис містить клітковину, яка просто необхідна для хорошого травлення.

 

Вживання в їжу суші ефективно допомагає схуднути. Середня порція ролів містить близько 350 кілокалорій. Вміст жирів складає всього 3,6 грама. Існують навіть спеціальні Нізкожіровие дієти на основі цієї страви.

 

Не дивно, що серед японців дуже багато довгожителів і практично відсутні повні люди. Згідно з науковими даними, отриманими в ході дослідження, регулярне вживання в їжу суші значно знижують небезпеку захворювання на рак легенів у курців. Доведено також, що це блюдо допомагає впоратися з депресією. Цей вплив суші засноване на поліненасичених жирних омега-3 кислотах, що містяться в рибі. Діти, які регулярно вживають в їжу рибу, виростають врівноваженими людьми.

 

Шкода сирої риби (суші)

 

Проте суші можуть завдавати шкоди організму людини. Перш за все, поїдання сирої риби загрожує зараженням різними паразитами. Такі випадки в Японії вже отримали широку популярність по всьому світу. Якщо і замовляти суші, то тільки у великих відомих ресторанах.

 

На думку азіатських вчених, вживання сирої риби з великою ймовірністю призводить до захворювання на рак печінки. Симптоми хвороби можуть з'явитися навіть через кілька років.

 

У деяких видах риби, що використовуються для приготування суші, міститься певна кількість ртуті. Особливо це актуально для сашимі, які представляють собою нарізане рибне філе. Досить багато в суші та солі. Кілька ложок соєвого соусу можуть містити до 1 грама солі. Для дорослої людини денна норма солі становить не більше 6 грамів.

Джерело:kayiles.ru

 

рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.