Щойно завершився День донора для ЗСУ в Іршавській громаді. Бажаючі здати кров могли приходити з 9.00 до 14.00 на станцію збору та переливання крові КНП «Іршавська міська рада», де працювали колеги й колегині із Закарпатської станції переливання крові з Ужгорода.
Маємо прекрасний результат – прийшли майже 50 бажаючих. Кров здали 45 донорів, 3 відмовили через протипоказання. Заготовити вдалося 19, 7 л.
Акція у громаді проходить щомісяця, але такого результату не мали давненько. Рекордну кількість вдалося отримати торік 12 червня – тоді кров здало 50 жителів громади (й не тільки), заготовити вдалося 23, 5 літрів крові.
Такого прекрасного результату вдалося досягти завдяки спільній роботі. Міська рада попередньо інформувала жителів громади на офіційному сайті та Фб -сторінці міської ради, надсилала листи із проханням фірмам, організаціям та підприємствам. Натомість відділення заготівлі та переливання крові Іршавської міської лікарні обдзвонювало постійних донорів.
Тому навіть об 11-й у приміщенні відділення була черга. Сама процедура здачі крові займала кілька хвилин. Фахівці з Ужгорода приїхали із мобільною «лабораторією», розкладними «ліжками» для донорів. Для початку бажаючі здати кров йшли в кабінет, де брали кров на гемоглобін, потім до терапевта, далі здавали кров. Для донорів у відділенні підготували булочки й солодкий чай.
За нашими спостереженнями серед бажаючих здати кров були переважно жінки й чоловіки працездатного віку. Це переважно педагогині й педагоги із Смологовицької гімназії, Ільницького ЗЗСО І-ІІІ ступеня. Був вчитель з Ільниці Дмитро Кізляк, який здає кров 39 (!) раз (ще раз – й отримає посвідчення «Почесний донор України»). Серед донорів - медичні працівники, приватні підприємці, військовослужбовці, працівники підприємства «Берег -Кабель», поліції, ІТ-сфери, безробітні із села Собатин. Переважна більшість бажаючих про День донора дізналася з оголошення міськради.
Були також із міськради та комунальних закладів. Цього разу не всі змогли бути, адже кров можна здавати тільки через 2 - 3 місяці після останньої донації. Маємо постійних й почесних донорів - як от староста Брідського старостату Іршавської громади Іван Зем'янський, начальниця комунальним майном, житлово-комунального господарства та приватизації Віта Чорноличак, секретар керівниці відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи Наталія Шуберт, працівниця Іршавського будинку культури Тетяна Щока (85 разів здавала кров). Щоразу долучаються нові й нові працівниці різних відділів міськради та старостатів.
Подібні акції Закарпатська станція переливання крові планує проводити й надалі. Тому приходьте, адже потреба у крові існує постійно.
Щиро дякуємо всім, хто прийшов і здав кров. Разом до Перемоги!
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook