Закарпатські прокурори розмовляли «про охорону навколишнього природного середовища»

4 грудня у прокуратурі Закарпатської області відбулась міжвідомча нарада щодо стану додержання вимог законів України «Про відходи», «Про охорону навколишнього природного середовища» та іншого законодавства органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та адміністративно-господарського управління і контролю у сфері поводження з відходами.

 

У нараді взяли участь начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, начальник Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, керівники Головного управління Держсанепідслужби, Головного управління житлово-комунального господарства Закарпатської обласної державної адміністрації, Державної служби з лікарських засобів, управління охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації, Головного управління ветеринарної медицини та інші.

Обговоривши стан додержання вимог цих законів України виконувач обов’язків прокурора області Віталій Роман відмітив, що міськрайпрокурорами, органами виконавчої влади, місцевого самоврядування і державного контролю вживаються організаційно-практичні заходи щодо виконання вимог законодавства у сфері поводження з відходами та реалізації конституційних прав мешканців області на санітарно-епідеміологічне благополуччя у цій сфері.

Однак, він зауважив, що стан законності в цій сфері правовідносин свідчить про необхідність подальшої активізації і об’єднання зусиль усіх вищезазначених відомств, спрямованих на вирішення наявних в ній проблем.

Так, у регіоні знаходиться понад 300 місць видалення (розміщення) відходів, з яких 224 (більше 73 %) вже не відповідають санітарним вимогам та екологічним вимогам.

Органи місцевого самоврядування несуть первинну відповідальність за організацію послуг поводження з відходами на своїй територій або через комунальні підприємства або через укладання угод з приватними операторами.

У зв'язку з цим, надзвичайно гострою для області є проблема утворення несанкціонованих звалищ сміття, першопричиною якої є не впровадження у населених пунктах регіону централізованого збирання відходів. Таке організовано на Закарпатті лише в 122 населених пунктах Закарпаття (11 містах, 19 селищах міського типу та 92 селах) з усіх 309.

Приблизно 120 сіл у гірській місцевості не мають власних місць видалення відходів, і їх жителі виносять сміття до сміттєзвалищ навколишніх населених пунктів або викидають його просто в навколишнє середовище. Існуючі місця видалення відходів в Закарпатській області займають близько 250 га землі і на них складовано більше 10 млн. м3 відходів.

Ще не в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства діяльність органів державного контролю у сфері поводження з відходами

На завершення міжвідомчої наради, Віталій Роман резюмував: «З огляду на наявність зазначених проблем і поширеність порушень законодавства у сфері поводження з відходами, зусилля органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та державного контролю, спрямовані на їх вирішення, вимагають об’єднання та удосконалення, а прокурорський нагляд подальшої активізації».

Відтак, керівництвом прокуратури області за погодженням з усіма учасниками наради розроблено низку спільних заходів, покликаних на усунення виявлених недоліків.

 

Джерело:Прес-служба прокуратури Закарпатської області

 

рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.