В Ужгороді відбулася безкоштовна тематична екскурсія, присвячена історії розвитку медицини в місті
- 27.07.2026, 12:41,
- Суспільство
- 0
Разом із гідесою Іриною Газій учасники прогулянки дізналися, хто стояв біля витоків медичної справи в Ужгороді, де працювали перші аптеки та шпиталі, а також де був заснований перший притулок.
Під час екскурсії відкрили чимало цікавих сторінок із минулого міста. Зокрема, почули історію родини, яка започаткувала виробництво льодяників від болю в горлі, що згодом стали відомими в Будапешті, а також дізналися, що представники цієї сім'ї мали власну аптеку й в Ужгороді.
Окрему увагу приділили родині Бращайків, яка у своєму маєтку облаштувала лікарню та нерідко надавала медичну допомогу безкоштовно. Згадали й лікаря Мора Мандела, чий кабінет знаходився на нинішній вулиці Корзо, та непросту долю цієї знаної постаті.
Учасники екскурсії також почули про Андрія Новака, який протягом 54 років очолював одну з найвідоміших лікарень Закарпаття та зробив вагомий внесок у розвиток медицини краю.
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг:

- 0