В УжНУ побувала консул Генерального Консульства Чехії у Львові Мартіна Павлітова–Мухова(ФОТО)

13 грудня в фойє головного корпусу УжНУзапалили свічки у вигляді серця, аби вшанувати річницю смерті Вацлава Гавела, видатного чеського політика, письменника, драматурга, останнього президента Чехословаччини та першого президента Чехії. «Вацлав Гавел – політик, що став символом національної гордості чехів», - саме під таким гаслом відбулася подія.

18 грудня 2011 року він відійшов у вічність, проте залишився для Чехії втіленням й прикладом моральності й духовності. Вацлав Гавел був політичним дисидентом,брав активну учать у захисті прав і свобод людини, за що дворазово був засуджений до ув’язнення. Гавел виступив ініціатором створення «Громадянського форуму», що став опозиційною силою тодішньої соціалістичної Чехії.

Для Закарпаття вшанування пам'яті Гавела є справою не пересічною, адже край до листопада 1945 року( угода про входження колишньої Карпатської України до складу УРСР була остаточно ратифікована чехословацьким парламентом) входив до складу Чехословацької республіки.

Головним натхненником організації дня пошани належить Ренаті Жілаковій, викладачу кафедрі словацької філології УжНУ, яка з цього року веде курси чеської мови для студентів УжНУ. Опісля запалення свічок в читальному залі університетської бібліотеки пані Рената зачитала уривки з листів Гавела: «Лист до Ольги», «Про особистість людини», «Заочний допит».

«Нажаль, в наш час люди цінують усі прагматичне й матеріальне, більш ніж моральні постулати. Зараз на політичній арені бракує таких людей, як Вацлав Гавел. Тоді, в 90-х політика в Чехії була поділена на два табори: прагматичний та моральний, що його представляв Гавел», - каже пані Мартіна. На завершення присутнім показали фільм про життя та творчість Вацлава Гавела.

Галина Михайлова, студентка відділення журналістики

Фото автора

 

 

 

 


 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.