Наша розмова із т. в. о. начальника Перечинського РВ (з обслуговування Перечинського та Великоберезнянського районів) УМВС України в Закарпатській області підполковником міліції Василем Кепичем.
- Василю Георгійовичу, розкажіть, будь-ласка, як розпочиналася Ваша діяльність в правоохоронних органах?
- Свою трудову діяльність я розпочав у спецпідрозділі УМВС «Беркут» в місті Ужгород. Уже через рік, у червні 1994 року призначений на посаду помічника оперуповноваженого Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Закарпатській області, пізніше призначений на посаду оперуповноваженого, а згодом, оперуповноваженого в особливо важливих справах цього ж підрозділу. З вересня 2009 по вересень 2010 року перебував на посаді начальника відділу обласного управління податкової міліції ДПА в Закарпатській області. У вересні 2010 року очолив Чопське відділення міліції Ужгородського РВ УМВС України в Закарпатській області, а згодом - Великоберезнянський РВ УМВС. Наразі, у зв’язку з реорганізацією окремих територіальних органів внутрішніх справ, тобто з об’єднанням Великоберезнянського та Перечинського райвідділів міліції, призначений наказом начальника УМВС на посаду заступника начальника районного відділу - начальника кримінальної міліції Перечинського РВ (з обслуговування Перечинського та Великоберезнянського районів) УМВС України в Закарпатській області. Із 3-го 2012 року грудня тимчасово виконую обов’язки начальника цього підрозділу.
- Що є головним у професії міліціонера?
- Головним у моїй роботі є боротьба із негативними проявами у суспільстві, захист громадян і їх інтересів, боротьба зі злочинністю, профілактика правопорушень. Я завжди можу покластися на професійну обізнаність і відданість колективу своїй справі, адже тут професіонали, які уміють працювати оперативно і грамотно.
- Якою є ситуація щодо скоєння правопорушень у місті та районі, і чи завжди вдається притягнути закононеслухняних громадян до відповідальності?
- Після об’єднання Великоберезнянського та Перечинського райвідділів спостерігається позитивний вплив на криміногенну ситуацію в районі та, зокрема, в Перечині. Суттєво зменшилася кількість вчинених злочинів. Така тенденція, на мою думку, є результатом створення ряду нових служб, які завдяки своїй продуктивній діяльності мають змогу більш оперативно реагувати на порушення Закону. Як приклад, новостворена патрульна служба патрулює місто у нічний час доби. І ось нещодавно ними було виявлено та затримано злочинців на місці скоєння злочину. Крадії «господарювали» одному із будинків райцентру, поспіхом викидували речі з вікна, аби потім швидко винести все з дворогосподарства. За цим зайняттям їх і застали патрульні. Від господаря даного будинку міліціонери почули щирі слова вдячності, адже якби не їх вмілі та грамотні дії, чимало майна могло зникнути з його обійстя. Дана подія облікована в єдиному реєстрі досудових розслідувань. Винуватців буде притягнуто до відповідальності.
- Що найчастіше спонукає громадян переступати межу закону?
- Важке матеріальне становище і низькі моральні принципи найчастіше спонукають людину до необдуманих вчинків. Також, як показує статистика, багато злочинів скоюють зловмисники в стані алкогольного сп’яніння.
- Що б Ви сказали про недотримання правових норм серед підлітків?
- Підлітки – дзеркало дорослого суспільства і тому багато з них, наслідуючи батьків та дорослих із свого оточення, схильні до скоєння правопорушень. Та тут слід згадати і проблему неналежного виконання батьками своїх обов’язків Відповідно до Закону України “Про охорону дитинства», на батьків покладається відповідальність за виховання, навчання та розвиток дитини. Це теорія. На жаль, життя вносить свої корективи і факти говорять самі за себе. Непоодинокі випадки в районі, коли в сім’ях виховується від трьох до шести дітей, а умов для їх всебічного розвитку не створено, грубо порушені санітарно-гігієнічні норми проживання, діти не відвідують школу, батьки відмовляються від госпіталізації та лікування своїх чад.
Щоб зменшити кількість злочинних проявів серед підлітків, ми здійснюємо профілактичну роботу і по місцю проживання дітей, і в навчальних закладах району та міста, проводимо профілактичні бесіди з підлітками, батьками, педагогічними колективами.
Мирослава Пекар, Перечинський РВ