Закарпатські правоохоронці "погрожують" курцям

В Україні набув чинності закон про заборону куріння в громадських місцях. Закон визначає ряд громадських місць, де заборонено куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів.

 

«Давно настав час перейти до здорового способу життя… та головне – не давати підліткам поганий приклад для наслідування», - стверджує заступник начальника райвідділу – начальник громадської безпеки Свалявського РВ (з обслуговування Свалявського та Воловецького районів) УМВС підполковник міліції Ярослав Лебович.

- Чим відрізняються норми прийнятого закону від чинних положень законодавства?

- Основна відмінність нового закону полягає в забороні куріння у кафе, барах та ресторанах. Нормами діючого закону передбачено, що у таких закладах відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять, а новий закон повністю забороняє куріння у таких приміщеннях. Також прийнятим законом повністю забороняється куріння у приміщеннях та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту, у приміщеннях об‘єктів культурного призначення та приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, а згідно норм діючого закону в цих приміщеннях відводяться спеціальні місця для куріння. Окрім цього, треба зазначити, що норми нового закону передбачають не тільки заборону куріння тютюнових виробів, а й заборону куріння кальяну та електронних сигарет у заборонених місцях. У чинному законі хоча і не міститься безпосередньо слова «кальян», однак він є заборонений і зараз, адже кальян входить у поняття куріння тютюнових виробів.

- Яка відповідальність передбачена новим законом і на кого вона буде накладатись?

- Обмеження щодо споживання тютюнових виробів і відповідальність за їх порушення встановлюються Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення». У новому законі зміни щодо відповідальності стосуються лише юридичних осіб. На відміну від діючого закону, новий передбачає відповідальність за розміщення попільничок і за куріння у закладах ресторанного господарства. За куріння у закладах ресторанного господарства до фізичної особи буде застосовуватись нині діюча норма щодо відповідальності – згідно статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (від 51 до 170 грн. у разі вчинення порушення вперше та від 170 до 340 грн. у разі повторного протягом року вчинення порушення). До закладу ресторанного господарства буде накладатись штраф у розмірі від 1 до 10 тисяч гривень.

ОТЖЕ: палити заборонено:

1) у ліфтах і таксофонах;

2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;

4) на дитячих майданчиках;

5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);

6) у під’їздах житлових будинків;

7) у підземних переходах;

8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);

11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, паління тютюнових виробів:

1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

3) у приміщеннях гуртожитків;

4) в аеропортах та на вокзалах.

Закон також визначає, що власник, уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд або окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, загальна площа яких не повинна перевищувати 10% загальної площі відповідної будівлі або приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмітити наочну інформацію. За невиконання цих вимог до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі від 1 до 10 тис. грн. Такі ж санкції застосовуються до юридичних осіб у разі розміщення попільничок або куріння в закладах ресторанного бізнесу.

 

Вікторія Кіяк, Свалявський РВ

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.