До цих пір лише невелика частина українських автовласників перевозить своїх дітей в спеціальних дитячих автокріслах, не дивлячись на те, що саме вони здатні забезпечити максимальну безпеку Вашої дитини.
1. Навіщо потрібне дитяче автокрісло?
Дитяче автомобільне крісло зроблене для того, щоб виконувати дві основні функції: забезпечувати дитині певний рівень комфорту в поїздці і забезпечувати її безпеку при екстреному гальмуванні, різкому маневрі або аварії. При різкому гальмуванні машини, що їде із швидкістю 50-60 км/ч, вага пасажира збільшується в 33 рази. Якщо, Ви тримаєте на руках дитину вагою 10 кг, то у момент аварії її вага набагато збільшиться, і Ви не зможете утримати її від різкого удару. Або ще гірше - сила інерції просто вирве дитину з рук, і вона вилетить на лобове скло. Такої ситуації не трапиться, якщо дитина подорожуватиме в дитячому автокріслі.
2. Способи кріплення дитячих автокрісел.
Перш ніж приступати до вибору дитячого автокрісла, потрібно уважно оглянути свій автомобіль. Чи є у вас штатні ремені безпеки на задньому сидінні? Чи передбачена в машині можливість кріплення Isofix?
Система Isofix дозволяє жорстко прикріпити автокрісло до кузова машини, для цього в спинці автомобільного сидіння Вашої машини повинні бути спеціальні дужки, за які чіпляються кріплення Isofix, розташовані на дитячому автокріслі.
Якщо ця система у Вашій машині не передбачена, то вибирайте крісла, які кріпляться за допомогою штатного ременя безпеки. Якщо ж у вас немає штатних ременів безпеки на задніх сидіннях (і таке буває), то відправляйтеся в сервісний центр, де їх вам встановлять. Технологічно можливість їх
установки передбачена у всіх автомобілях.
В основному кріплення Isofix застосовується в кріслах груп 0+1, для груп 2 і 3 таке кріплення часто лише допоміжний елемент, оскільки дитина пристібається штатним ременем безпеки.
3. Вага, зростання і вік дитини
Перше, що потрібно зробити, перш ніж приступити до вибору автомобільного крісла, це виміряти вагу і ріст дитини. Саме залежно від цих параметрів дитячі автомобільні крісла діляться на декілька основних типів:
Група 0 – (вага 0–10 кг). До цієї групи входять автолюльки і автокрісла для найменших. Автолюльки призначені для перевезення дітей в лежачому положенні, автолюльку встановлюють на задньому сидінні машини і пристібають штатним ременем, а дитина в колисці пристібається додатково. Іноді такі автолюльки мають два положення: лежаче і напівсидяче, деякі моделі володіють функцією крісла-гойдалки. Всі моделі можуть використовуватися не тільки як автолюлька, але і як перенесення для малюків. Якщо ви плануєте використовувати автокрісло для перенесення, то зверніть увагу на вагу автокрісла і зручність конструкції ручок. Автокрісла групи 0+ можуть встановлюватися на заднє або на переднє сидіння проти ходу руху автомобіля. При установці автокрісла на переднє сидіння необхідно відключити подушку безпеки. Крісло може кріпитися за допомогою штатних ременів безпеки, в деяких моделях передбачена можливість кріплення за допомогою системи Isofix.
Група 1 (вага 9–18 кг). Автокрісло групи 1 встановлюються в машині по ходу руху. Дитина в автокріслі зазвичай пристібається за допомогою п'ятиточкових ременів безпеки. Саме крісло кріпиться за допомогою штатного ременя безпеки, кріплення Isofix для цієї групи використовується не часто.
Група 2 (вага 15–25 кг) і група 3 (вага 22–36 кг) включають автокрісла для дітей від трьох до семи і від п'яти до дванадцяти років, відповідно. Але автокрісла цих груп не користуються великою популярністю, оскільки не всі батьки можуть дозволити собі часто міняти крісло для дитини. Популярніші універсальні моделі, розраховані для використання дітьми від 3 до 12 років (групи 2 і 3), і автокрісла, розраховані на дітей від 9 місяців до 12 років (групи 1,2,3) . Такі моделі володіють величезною кількістю регулювань висоти і ширини спинки крісла, кута її нахилу, довжини подушки крісла, висоти бокової підтримки, підголовника, фіксаторів ременів безпеки. Адже різниця між дев'ятимісячним малюком і дванадцятирічною дитиною величезна.
широкі зручні плечові ремені з набиванням і з перехресним кріпленням для зручності мами;
спинка посилена для правильної підтримки малюка;
бічні вста
4.Сертифікація автокрісел.
Вибираючи автокрісло, обов'язково зверніть увагу на те, чи сертифіковано воно. Якщо на автокріслі є маркування із значком ECE R44/03 або ECE R44/04, то це свідчить про те, що модель відповідає високим нормам дитячої пасивної безпеки і відповідної редакції Європейського Стандарту Безпеки, що існують в Європі. Маркування ECE R44/04 позначає новий, жорсткіший стандарт безпеки, який вступає в дію з 2009 року, але провідні виробники вже зараз випускають дитячі автокрісла відповідно до нього.