Про це на оперативній нараді з начальниками підрозділів дільничних інспекторів міліції ГУМВС - УМВС України з питань службової діяльності та взаємодії з громадськістю заявив заступник Міністра внутрішніх справ України генерал-лейтенант міліції Віктор Ратушняк. «Дільничні інспектори міліції на сьогодні залишилися головною службою, працівники якої щодня працюють з людьми. Тож налагодження партнерських відносин між міліцією і населенням – одна з важливих складових стратегії МВС, виконання завдань якої, передовсім, залежить від успішної організації роботи працівників цієї важливої служби. Служби, працівники якої зобов’язані йти до людей, щодня знаходитися між ними, розмовляти, вникати у їхні проблеми і потреби. Про це, до речі, йшлося і у виступі Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка на засіданні розширеної колегії МВС, що відбулася 18 січня цього року. Він, зокрема, наголошував, що лише така робота може бути запорукою своєчасної профілактики правопорушень та оперативного розкриття скоєних злочинів», – зазначив Віктор Ратушняк.
При цьому він додав, що люди хочуть бачити свого дільничного захисником і порадником, професійно грамотним, тактовним і зацікавленим у плідній співпраці з громадянами, а ще спроможним будь-якої хвилини прийти на допомогу чи зарадити в складній життєвій ситуації. І щоб він був таким, люди мають іти до дільничного, а не шукати його бозна де.
За словами Віктора Ратушняка попри здобуті успіхи, в службі, на жаль, існують певні проблеми. Вони, головним чином, пов’язані з тим, що не всі люди знають своїх дільничних інспекторів. На це, до речі, вказують результати соціологічного дослідження Харківського інституту соціальних досліджень. Хоча й існують і цілком об’єктивні причини. Приміром, на Луганщині з 845 посад дільничних міліціонерів, 129 – до сих пір залишаються вакантними.
Заступник міністра звернув увагу на тому, що в МВС покладають великі надії на успішне виконання положень відомчої Програми вдосконалення організації роботи дільничних інспекторів міліції, покращання їх матеріально-технічного забезпечення та підняття іміджу служби на 2012 – 2014 роки.
«Прошу всіх керівників підрозділів дільничних інспекторів міліції посилити роботу над виконанням положень цього важливого документу. З боку керівництва обласних управлінь міліції варто також не лише успішно звітувати про зроблені кроки в цьому напрямі, а реально працювати, домагатися нових здобутків, при цьому не забувати, що роботу дільничних, як і роботу міліції загалом, оцінюють люди. Це повинно стати головним критерієм у вашій роботі», – сказав Віктор Ратушняк.
Заступник міністра доручив начальникам підрозділів дільничних інспекторів міліції тісніше взаємодіяти з органами місцевої влади, насамперед, у проблемних питаннях залучення населення до охорони громадського порядку, ефективно взаємодіяти з представниками громадських формувань, підборі та оформленні дільничними інспекторами своїх громадських помічників.
Віктор Ратушняк також зазначив, що одним із важливих завдань правоохоронців служби залишається інформування громад про роботу дільничних інспекторів міліції. «Дні і години прийому дільничного мають бути надруковані на спеціальних візитках. Варто також активізувати роботу з відвідування помешкань громадян під час виконання заходів під умовною назвою «Візит» і обов’язково роздати їх людям», – наголосив заступник міністра.
Начальник Департаменту громадської безпеки МВС України генерал-лейтенант міліції Олексій Крикун акцентував увагу підлеглих на тому, що останнім часом суттєво побільшало звернень громадян до Міністра. «Люди пишуть, приїжджають звідусіль зі своїми проблемами і болем до Києва на Богомольця, 10. Міністр розглядає заяви, дає керівникам відповідних служб доручення вникнути в їхні проблеми і чим можна допомогти. Ті ж дублюють доручення Міністра своїм підлеглим. Таким чином задіюється «армія» людей. Про що це свідчить? Відповідь одна: в регіонах – містах і селах - дільничні інспектори міліції не достатньо проводять особистий прийом людей, не знають проблем громадян. Відтак подібна ситуація не може задовольняти – ні керівництво МВС, ні людей».
Олексій Крикун також зазначив, що варто посилити роботу з представниками Державної пенітенціарної служби України. Мета подібної співпраці полягає, насамперед, в ефективному обміні інформацією щодо людей, які звільняються після відбування покарань. Такі повідомлення обов’язково мають бути у дільничних міліціонерів. Цих людей не потрібно уникати, а треба працювати з ними. І завжди пам’ятати, що вони також люди.
Насамкінець заходу Віктор Ратушняк і Олексій Крикун заслухали керівників підрозділів дільничних інспекторів міліції про зроблену ними роботу впродовж минулого року, а також вислухали їхні проблеми та побажання. «Усі прийняті рішення знайдуть своє відображення у відповідних документах», – підсумував заступник міністра.
УЗГ МВС України