Закарпатський санепіднагляд виявив порушення у дитячих таборах

Одним з основних завдань санепідслужби області в літній період є забезпечення посиленого державного санітарно - епідеміологічного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку з метою недопущення епідускладнень в закладах та профілактики гострих кишкових захворювань та спалахів харчових отруєнь серед дітей.

 

 

В першу зміну під наглядом санепідслужби знаходилось 450 закладів , в яких оздоровлювалось та відпочивало 51218 дітей. Основна кількість закладів, як і в попередні роки, це – пришкільні заклади відпочинку ( 438).

 

 

В підготовчий період до початку роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку санепідслужбою області проведено перевірки стану виконання планових завдань та готовності всіх закладів до початку роботи , в результаті яких за виявлені порушення на відповідальних осіб накладено 6 штрафів в закладах Хустського, Мукачівського, Рахівського районів.

 

 

За результатами перевірок стану підготовки закладів до роботи міськрайсанепідстанціями направлено 457 інформацій керівникам закладів з пропозиціями по виконанню необхідних заходів (50 - в органи влади, 58 – в відділи освіти, 335 – керівникам закладів, 14 – в інші зацікавлені організації), від роботи відсторонено 54 працівники. На даний період за оперативними даними санепідстанцій в області повністю закінчили роботу 430 закладів відпочинку, де відпочило 54542 дитини.

 

 

Продовжують роботу 58 закладів, в яких відпочиває та оздоровлюється 5767 дітей . Це - 26 пришкільних закладів відпочинку, 2 дитячі санаторії; 9 дитячих стаціонарних закладів, 6 - на базі туристично-рекреаційних закладів; 3 наметові; 1 санаторій для дорослих; 7 – на базі шкіл-інтернатів та релігійних; 4 профільні.

 

 

Заступник головного лікаря Т.В. ЛітовченкоЛише в 14 закладах організовувалась оздоровча зміна з терміном перебування 21 день і більше, в яких оздоровлювалось 993 дітей, що становить близько 2 % від загальної кількості дітей, які оздоровлювались та відпочивали в закладах. В підготовчий період та під час роботи першої зміни фахівцями санепідстанцій понад 800 перевірок. Під час здійснення перевірок фахівцями санепідслужби порушення вимог санітарного законодавства виявлено в 91 (26,4%) закладі, преважна кількість яких це - пришкільні заклади відпочинку. Порушення, в основному, стосувалися питань організації харчування та роботи харчоблоків .

 

 

 

З метою припинення порушень вимог санітарного законодавства та попередження в подальшому санепідслужбою застосовувались відповідні міри адміністративного впливу.На відповідальних осіб накладено 82 штрафи, в т. ч. 72 в пришкільних закладах відпочинку. Найбільше штрафів було накладено в закладах Виноградівського (15), Мукачівського (12), Ужгородського(7), Тячівського (6) районів та м. Ужгород (9). Головними державними санітарними лікарями Виноградівського, Тячівського та Іршавського районів винесено 5 постанов про вилучення з реалізації заборонених харчових продуктів.

 

 

 

За несвоєчасне проходження або проходження не в повному об’ємі обов’язкових профілактичних медичних оглядів тимчасово відсторонено від роботи 7 осіб. За результатами проведених перевірок керівникам закладів та установ направлено 93 приписи.

При здійсненні державного санепіднагляду за функціонуванням дитячих закладів оздоровлення та відпочинку санепідстанціями проведено комплекс лабораторних досліджень якості харчування та питної води з основних показників безпеки.

 

 

 

Питання забезпечення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку залишається на контролі санепідслужби області.

 

Заступник головного лікаря Т.В. Літовченко

Державна Санітарно-Епідеміологічна служба Закарпатської області



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.