В житті кожної людини наступає важливий момент, коли треба вирішити, що робити далі...Піти вчитись, або ж працювати на "брудних роботах". 90% школярів вирішуюють стати абітурієнтами, а потім вже студентами. Проте не все так просто. Перед тим як вступити до вузу, випускник повинен обрати собі професію, яку буде опановувати в університеті. На етапі шаленого розвитку економічних відносин в Україні, університети почали відкривати все нові та нові факультети, проте економічні відносини не стабільні. Якась галузь ринку помирає, якась навпаки відроджується, тому ще декілька років тому актуальна професія сьогодні може здатись утопією.
Серед молоді склалось враження що економічні, юридичні професії надзвичайно престижні, а такі як фізичний, хімічний навпаки. Так, можливо це було колись престижно. Але зараз, правда зовсім інша. Дипломовані спеціалісти-юристи сидять без роботи та йдуть на заробіток. Ринок юристів переповнений вщент. Так само і економісти. Банки та фінансові установи закриваються, штат скорочується, економіст сидить без роботи. Говорячи про ІТ професії, фізиків, то тут зовсім навпаки. Зараз масово відкриваються різноманітні компанії, які надають послуги в інтернеті, кожній із них потрібні спеціалісти, а їх немає, є самоучки. Хороший ІТ спеціаліст отримує від 7.000 гривень заробітньої плати, що не скажеш про економіста. Хороший інженер також надзвичайно цінний.
Отже, перед тим як обрати професію, добре подумайте та оцініть ринок та попит на цю професію, для того ,щоб у майбутньому не пожаліти...
На рахунок вибору університету, то тут просто. Немає різниці де вчитись, є різниця як вчитись.
Джерело:news.elise.com.ua