Головний ППСник Ужгорода про життя патрульної служби міста

28 лютого Патрульна служба України відзначала своє професійне свято. Хоча ця служба має більш ніж 90–літню історію, та відповідний Указ Президента про святкування Дня служби був підписаний лише декілька років тому.

Як розповідає командир роти патрульної служби Ужгородського міськвідділу міліції старший лейтенант Володимир Грубарь, історія патрульної служби дуже вагома. Прототипом сучасної патрульної служби можна вважати війська внутрішньої служби, створені ще у 1920 році. Через 3 роки було затверджено Інструкцію постового міліціонера, основні положення якої залишаються актуальними донині. А вже в середині 1926-го підрозділи патрульно-постової служби міліції діяли по всій Україні, до якої Закарпаття тоді не входило. Статут служби, який визначав мету та завдання ППС, набрав чинності 4 жовтня 1948 року. Щоправда, до 1979 року працівники підрозділу, окрім охорони громадського порядку, ще й конвоювали ув’язнених та охороняли окремі об’єкти. Згодом ці не властиві їм функції забрали. У 2005 році патрульно-постову службу було реорганізовано в патрульну службу МВС України. А тимчасове положення про патрульну службу міністр підписав 28 лютого 2006 року. Саме цей день було визначено для відзначення нашого професійного свята – каже Микола Іванович.

 

Робота патрульного міліціонера – не з легких. Зараз в ужгородській міліції працюють 88 патрульних міліціонерів. Денна зміна працює з 8-ї до 18-ї, а нічна – з 18-ї до 8-ї ранку. Удень заступають 3-4 піші наряди й 2 автомобілі, а вночі 5 автомобільних та 7-8 піших патрулів. До того ж, крім патрульних, на чергування щодня заступають військовослужбовці й «Беркут». Загалом же колекив патрульно-постової служби молодий – у середньому 30 років. Працюють в патрульній службі переважно мешканці з районів, а власне городян можна перелічити, як то кажуть, на пальцях. Пояснюється це тим, що міські жителі часто не можуть пройти медкомісію через суворі вимоги до стану здоров’я. До того ж хлопець, який претендує працювати в міліції, мусить попередньо відслужити в армії, а від неї городяни частенько «косять»… От і виходить, що ужгородські юнаки не витримують конкуренції : сільські здоровіші та загартованіші.

 

Як зауважив Володимир Володимирович, патрульні та дільничні – найбільш наближені до громадян служби. Якщо інші підрозділи переважно працюють по кабінетах, то ми – на вулицях, площах, у безпосередньому контакті з людьми. 70 % злочинів, розкритих за гарячими слідами, припадає на роботу саме патрульних міліціонерів.

 

Користуючись нагодою, Володимир Грубарь вітає патрульних міліціонерів із професійним святом і бажає їм особистого щастя, міцного здоров’я, матеріального добробуту та зірочок на пагони!

 

 

 

Людмила ФЕЄР,

 

Ужгородський МВ УМВС

 

 

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.