Підліткова злочинність – вагома проблема нашого суспільства. Хіба може бути щось жахливіше за те, коли діти скоюють злочини кримінального характеру?! В той час, коли батьки, не покладаючи рук, працюють за кордоном, щоб покращити життя своїх чад, підлітки формуються як особистість і, частіше за все, не на істинах високої моралі. Адже поруч немає тих, чия порада часом так необхідна – батьків…
Виходить неприємний парадокс – дбаючи про матеріальні статки власних дітей, батьки втрачають порозуміння та виховний контакт з ними, що призводить до непоправних помилок. Як не прикро, але саме цей фактор найчастіше є підґрунтям для підліткової злочинності на Тячівщині.
У випадку, коли неповнолітній скоїв злочин чи адміністративне правопорушення, першим вивчає дане питання відділ кримінальної міліції у справах дітей. У Тячеві цю службу очолює капітан міліції Сергій Соломикін. У відділі працюють п’ять правоохоронців, котрі обслуговують територію Тячівського району, в якому серед майже 184 тисяч населення--52 тисячі неповнолітніх.
Позитивно оцінює роботу даного відділу Михайло Немеш-- начальник Тячівського РВ УМВС.
– Працівники відділу разом із його начальником С.Соломикіним старанно виконують поставлені перед ними службові обов’язки,--каже полковник Немеш. -- Діяльність даного відділу має специфічну рису: правоохоронці повинні працювати із найбільш уразливою категорією населення – неповнолітніми особами. Робота з дітьми потребує зваженого підходу, а ще складніше, коли підліток розглядається в ролі кримінального елемента. А тому, не буде перебільшенням, якщо скажу, що команда цього відділу із знанням справи підходить до роботи і завдань, визначених для них чинним законодавством. Основне їх завдання – ведення профілактичних дій з метою недопущення злочинності серед неповнолітніх. Правоохоронці постійно проводять виїзні масово-роз’яснювальні бесіди серед школярів району; здійснюють показові заняття з учнівською молоддю на базі райвідділу міліції та багато іншого.
За минулий рік даною службою міліції розкрито 27 злочинів загально-кримінального характеру, з них 3 злочини минулих років. А також розглянуто 213 заяв, які надходили від громадян. Слід акцентувати увагу на статті 304 Кримінального кодексу України («Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність»)--минулоріч в районі було розкрито 6 таких злочинів. Також складено 139 протоколів за скоєння адміністративних правопорушень, з них 19 за статтею 184 – «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють обов’язків щодо виховання дітей»; 15 протоколів за статтею 180 – «Доведення неповнолітніх до стану сп’яніння»; 6 протоколів за статтею 156 частини 2 – «Продавання алкогольних напоїв або тютюнових виробів особам, які не досягли 18-ти років». Уже цьогоріч працівниками кримінальної міліції у справах дітей складено 27 протоколів за скоєння адміністративних правопорушень.
--Найбільш складною зоною обслуговування нашого відділу є Тересвянсько-Солотвинська ділянка, адже саме на цій території протягом року найбільше правопорушень серед неповнолітніх. По-перше, це наймасштабніша зона обслуговування. По-друге, на цій території діє Солотвинська школа-інтернат, вихованці якої часто скоюють злочини. Звідси і напрошується висновок: корені проблеми злочинності серед неповнолітніх виходять з рівня морального і духовного розвитку батьків, культури виховання дітей. А тому хочеться звернути увагу батьків або опікунів, вихователів, вчителів – більше часу приділяйте вихованню дітей, стежте за їх захопленнями, родом занять, друзями. Не забувайте про те, що діти – це наше майбутнє. Варто задуматися, яким воно буде, якщо осіб підліткового віку не виховувати за людськими цінностями, а допустити серед цього середовища злочинність та порушення», – зауважує капітан міліції Сергій Соломикін.
Олександр Маханець,
Тячівський РВ УМВС