Підліткова злочин­ність – вагома проблема сус­пільства Закарпаття

Підліткова злочин­ність – вагома проблема нашого сус­пільства. Хіба може бути щось жах­ливіше за те, коли діти скоюють зло­чини кримінального характеру?! В той час, коли батьки, не покладаючи рук, працюють за кордоном, щоб покра­щити життя своїх чад, підлітки фор­муються як особистість і, частіше за все, не на істинах високої моралі. Адже поруч немає тих, чия порада часом так необхідна – батьків…

 

Виходить неприємний пара­докс – дбаючи про матеріальні статки власних дітей, батьки втрачають по­розуміння та виховний контакт з ними, що призводить до непоправних помилок. Як не прикро, але саме цей фактор найчастіше є підґрунтям для підліткової злочинності на Тячівщині.

 

У випадку, коли неповнолітній скоїв злочин чи адміністративне правопо­рушення, першим вивчає дане пи­тання відділ кримінальної міліції у справах дітей. У Тячеві цю службу очо­лює капітан міліції Сергій Соломикін. У відділі працюють п’ять пра­воохоронців, котрі об­слуговують те­риторію Тячівського ра­йону, в якому серед майже 184 тисяч насе­лення--52 ти­сячі непо­внолітніх.

 

Позитивно оцінює роботу даного відділу Михайло Немеш-- начальник Тячівського РВ УМВС.

– Працівники відділу разом із його на­чальником С.Соло­микіним старанно виконують поставлені перед ними службові обов’язки,--каже полковник Немеш. -- Діяльність даного відділу має специ­фічну рису: правоохоронці повинні працювати із найбільш уразливою категорією населення – неповноліт­німи особами. Робота з дітьми по­требує зваженого підходу, а ще складніше, коли підліток розгляда­ється в ролі кримінального елеме­нта. А тому, не буде перебільшен­ням, якщо скажу, що команда цього відділу із знанням справи підходить до роботи і завдань, визначених для них чинним законодавством. Осно­вне їх завдання – ведення профілак­тичних дій з метою недопущення злочинності серед неповнолітніх. Правоохоронці постійно про­водять виїзні масово-роз’яснювальні бесіди серед школярів району; здійс­нюють показові заняття з учнівсь­кою молоддю на базі райвідділу мі­ліції та багато іншого.

 

За минулий рік даною службою міліції розкрито 27 злочинів загально-кримінального характеру, з них 3 злочини минулих років. А також роз­глянуто 213 заяв, які надходили від громадян. Слід акцентувати увагу на статті 304 Кримінального кодексу України («Втягнення не­пов­нолітніх у злочинну діяльність»)--минулоріч в районі було розкрито 6 таких злочинів. Також складено 139 прото­колів за скоєння адміністративних правопо­рушень, з них 19 за стат­тею 184 – «Невиконання батьками або осо­бами, що їх замінюють обов’я­зків щодо виховання дітей»; 15 протоко­лів за статтею 180 – «Дове­дення не­повнолітніх до стану сп’я­ніння»; 6 протоколів за статтею 156 частини 2 – «Продавання алко­гольних напоїв або тютюнових виро­бів особам, які не досягли 18-ти ро­ків». Уже цьогоріч працівниками кримінальної міліції у справах дітей складено 27 протоколів за скоєння адміністратив­них правопорушень.

 

--Найбільш складною зоною об­слу­говування нашого відділу є Те­рес­вян­сько-Солотвинська ділянка, адже саме на цій території протягом року найбі­льше правопорушень се­ред не­повно­літніх. По-перше, це наймасштабніша зона обслуго­вування. По-друге, на цій території діє Солотвин­ська школа-ін­тернат, вихованці якої часто скоюють злочи­ни. Звідси і напро­шується висновок: корені про­блеми злочинності серед неповноліт­ніх ви­ходять з рівня мо­рального і ду­хов­ного розвитку батьків, культури виховання дітей. А тому хочеться звернути увагу батьків або опікунів, вихователів, вчи­телів – більше часу приді­ляйте вихованню дітей, стежте за їх захоп­леннями, родом занять, дру­зями. Не забувайте про те, що діти – це наше майбутнє. Ва­рто задуматися, яким воно буде, якщо осіб підліткового віку не виховувати за людськими цінностями, а допустити серед цього се­редо­вища злочинність та пору­шення», – зауважує капітан мі­ліції Сергій Соломи­кін.

 

Олександр Маханець,

Тячівський РВ УМВС

 

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.