З нагоди 80-річчя з дня народження професора, основоположника кафедри педагогіки і психології УжНУ Володимира Сагарди на Закарпатті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Культура педагога в контексті освітніх парадигм». Форум тривав два дні. 28 лютого науковці засідали в УжНУ, а 1 березня — в Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ.
Науково-практичну конференцію відкрили Федір Ващук, ректор УжНУ, доктор технічних наук, професор та Юрій Остапець, кандидат політичних наук, професор, декан факультету суспільних наук. Крім науковців з Києва, Криму, Запоріжжя, Тернополя, Рівного, до Ужгорода приїхав гість із Словаччини, який теж розпочинав професійну діяльність під керівництвом відомого педагога.
Федір Ващук був особисто знайомий з Володимиром Сагардою. Після закінчення аспірантури його призначили асистентом кафедри педагогіки і психології, якою завідував Володимир Васильович. «Перший сучасний комп’ютерний клас і перша локальна комп’ютерна мережа УжНУ була розроблена мною на цій кафедрі. Перші тестові комп’ютерні методики були запроваджені як для контролю знань, так і для професійної орієнтації майбутніх фахівців теж в цьому комп’ютерному класі. Тодішній ректор Володимир Сливка і Володимир Сагарда підтримували ці починання.
Якщо аналізувати наукову складову Володимир Васильовича, основною темою була підготовка педагога в межах університету. Він вважав, що готувати освітянина в межах університету — це вищий рівень, ніж у педучилищахабо педінститутах. Це був чудовий науковець і керівник, принциповий, з ним не важко не погоджуватися», — згадує Федір Ващук.
Володимир Сагарда завідував кафедрою педагогіки і психології 17 років. Декан ФСН Юрій Остапець під час пленарного засідання нагадав присутнім біографію відомого педагога. Він народився 1933 року на Полтавщині. Закінчив Черкаський державний інститут з відзнакою. Після цього був відправлений на Закарпаття, працював у різних освітніх закладах. З 1966 року працював старшим викладачем на кафедрі педагогіки і психології. 1972 році захистив кандидатську, а згодом і докторську дисертації. 1988 року обраний на посаду завідувача кафедри педагогіки і психології.
У 2000-му році нагороджений почесною відзнакою Президента України за сумлінну працю, значний особистий внесок і зміцнення української освіти. Володимир Сагарда мав два авторські свідоцтва, три патенти, близько двадцяти пропозицій в галузі педагогічної науки і практики. Цю людину визнають далеко за межами України, для науковців Володимир Сагарда назавжди залишиться вчителем учителів.
Доповіді під час Всеукраїнської науково-практичної конференції, організованої до 80-річчя педагога були розподілені по чотирьох секційних засіданнях. Серед назв секцій — формування складових культури педагога, психолого-педагогічна складова професійної культури майбутнього вчителя, інноваційна діяльності педагога та формування його професійної майстерності, а також культура професійного педагогічного спілкування в умовах полікультурного освітнього простору.
Федір Ващук під час відкриття наукового форуму розповів про створення в УжНУ загальноуніверситетських кафедр педагогіки і психології. Це буде не вольове рішення, передусім його обговорять з працівниками структуру підрозділів, зазначив ректор УжНУ.
Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ