Незабаром весь університет буде повністю забезпечений безкоштовним Інтернетом. Підключення розпочали з четвертого гуртожитку, оскільки тут проживає найбільше студентів. Найшвидше безпровідний нет з’явився у фойє та приміщенні студентського профкому. Ці та інші новації для комфорту студентів обговорили професор Федір Ващук, ректор УжНУ, доктор технічних наук, професор Юрій Переста, проректор з науково- педагогічної роботи, Дмитро Сойма, проректор з адміністративно-господарської роботи, Сергій Соловйов, директор студмістечка під час засідання з активістами студентського профкому.
Відтепер зустрічі з ректором будуть регулярними. Студентів закликали не тільки помічати недоліки, а й самостійно піклуватися про суспільне майно.
У рамках соціальної програми, запропонованої ректором УжНУ, будемо вирішувати нагальні питання, - розповів Юрій Переста. «Одразу все зробити нереально. 70 % соціальної програми буде вирішуватися за благочинні кошти. Першим етапом до змін є четвертий гуртожиток. Крок вперед направлений на покращення дозвілля, студентських умов», - розповів проректор.
Безпровідний Wi-Fi проводить місцева фірма «TransCom» за кошти спонсорів. «Гроші на Wi-Fi не передбачені у бюджеті університету. Встановлюють його фактично за благодійні кошти. Інтернет – це не розкіш, а елементарна річ, яка має бути доступна, особливо студентам», - каже Федір Ващук.
Наразі в університеті врегульовують ситуацію з гарячим водопостачанням після завершення опалювального періоду. Система газо-і водопостачання взаємопов’язані, тож при відключенні тепла не буде й гарячої води. Утім, проректор Дмитро Сойма запевняє, що питання вже вирішують. Запланували поставити менш потужний насос, який би розподіляв воду поступово. Тож студенти залишаться без гарячої води лише на час зміни системи.
Студенти поскаржилися на погані газові плити й електропровід. Федір Ващук сказав, що це дуже важливі питання, які потрібно вирішувати нагально, набагато швидше, ніж поновлення вікон. За тиждень ректор наказав виправити ці недопрацювання.
Під час засідання чимало говорили й про внутрішню дисципліну. Студенти повинні зрозуміти, що покращення умов у гуртожитках відбувається за їхні гроші, тож контролювати й дисципліну. Сергій Соловйов вважає актуальним питання порушників, які займаються знищенням суспільного майна. Було запропоновано виключати з УжНУ таких студентів.
На черзі й облаштування спортмайданчиків біля гуртожитків. Штучне покриття на полях планують зробити за підтримки програми Закарпатської ОДА. В УжНУ наразі реалізують проект очищення й озеленення університету. Рослини для насаджень забезпечить ботанічний сад.
В гуртожитку вже замінили 400 вікон, а це приблизно 2 тисячам студентів суттєво поліпшили умови проживання. Стипендії теж виплачуються вчасно. Федір Ващук також скасував 4-5-ті пари. Скорочення відбудеться за рахунок усунення нефахових дисциплін чи винесення предметів на самопідготовку. При цьому оплата для викладачів не зменшиться.
Нагальним залишається питання аудиторій для занять. Ректор запевнив, що місця вистачить усім, навіть після приб’єднання ЗакДУ.
Навчальний рік для 4 і 5 курсів завершиться 30 травня. Випускникам це вигідно для пошуку роботи.
Під час засідання оголосили найважливіші пункти, які керівництво УжНУ реалізує найближчим часом. Це:
- Встановлення безкоштовного цілодобового Інтернету;
- До 1 квітня облаштують навчальну кімнату для студентів;
- До 1 травня в гуртожитку буде банкомат;
- Для студентів облаштують мережу студентських їдалень. За ціновою категорією будуть три варіанти: обіди за 15, 17 та 19 гривень;
- Також встановлять аптечний кіоск. Ліки тут будуть дешевшими на 20 %.
- За кошти страхової компанії облаштують університетську поліклініку;
- А відремонтований тренажерний зал вже чекає офіційного відкриття.
Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ