Федір Ващук, ректор УжНУ, доктор технічних наук, професор, закликав студентів бути активними у своїх структурних підрозділах, за які вони несуть відповідальність. Наразі готують нову редакцію університетського статуту, за яким можна створювати різноманітні органи студентського самоврядування. Відтак, ректор попросив старост обдумати це питання й внести відповідні пропозиції.
Під час засідання, яке відбулося у приміщенні історичного факультету УжНУ (колишнього економічного) старостам нагадали про грамотне ведення журналів та здійснення обліку у студентських групах.
Федір Шандор, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи наголосив також на можливостях студентського дозвілля, які молодь чомусь використовує не повно: із 12 спортивних секцій, які діють в університеті, студенти займаються в одній. Це при тому, що в університеті культивуються 42 види спорту. З цього тижня також розпочинаються загальноуніверситетські змагання для викладачів та студентів.
Профком студентів видає безкоштовні міжнародні посвідчення, які дають можливість відвідин музеїв, кінотеатрів в Україні і поза її межами за півціни. Проректор здивований, чому цим привілеєм користуються лише 3 % усіх студентів університету.
Стипендії наразі успішно виплачують усім студентам, які мають середній бал 4 і вище.
Корисним нововведенням для студентів є можливість військової підготовки. Ректор УжНУ, доктор технічних наук, професор Федір Ващук і начальник Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук підписали договір про військову підготовку за програмою офіцерів запасу. Відтак студенти денної форми можуть протягом навчання в УжНУ отримати військове звання «молодшого лейтенанту запасу». Термін навчання становить два роки. Заяви можна подавати до 1квітня 2013 року. З Правилами прийому щодо вступу на військову кафедру АСВ можна ознайомитися на сайтах УжНУ та Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Навчання проходитиме в Ужгороді по п’ятницях.
Щодо питань студентів про скорочений семестр, ректор відповів, що рішення про це було прийняте задовго до призначення його на відповідну посаду. УжНУ боргував 9 мільйонів гривень за компослуги, відтак, і заняття доводилося скорочувати. На сьогодні борг університету скоротився до 2 мільйонів гривень, а до серпня керівництво УжНУ сподівається його остаточно погасити.
До 1 червня університет повинні закінчити студенти 4 і 5 курсів. Цього року вперше Міносвіти ввело повноцінні фахові іспити для вступу на п’ятий курс, на відміну від рейтингового зарахування, яке діяло ще минулого року. Адже студент, який отримав диплом бакалавра, може подавати документи до будь-якого навчального закладу України. Федір Ващук вважає, що студенти повинні мати достатньо часу, щоб належно підготуватися до іспитів. Відтак, навчання закінчиться раніше. Поряд з обов’язковими іспитами, керівництво залишило у правилах прийому право додаткових балів за участь в олімпіадах, конкурсах, написання наукових статей тощо. Цього року у магістерських роботах студентам потрібно подавати анотацію та резюме англійською мовою.
Ректор порадив випускникам 4 курсу писати чотири заяви: для навчання в заочній та стаціонарній магістратурі та окремо для заочного і стаціонарного здобуття рівня спеціаліста. Так у них зростають шанси вступити на п’ятий курс.
Студенти-медики питали в ректора про безкоштовну інтернатуру. УжНУ спільно з всеукраїнськими вишами, у яких теж є медичні спеціальності, подали клопотання для виділення державних місць, оскільки цього року фінансування обмежене. За попередньою інформацією, клопотання підтримали і при уточненні бюджету виділять додаткові кошти.
Щодо реорганізації (об’єднання вузів), то наразі вона позначиться лише на створенні факультету туризму, а також окремих нових факультетів в межах інститутів. Також Федір Ващук планує введення додаткових спеціалізацій на факультетах, щоб у студентів зростали можливості для працевлаштування.
В УжНУ триває проект комп’ютеризації. Невдовзі в усьому виші буде безкоштовний безпровідний Інтернет. Факультетам, у яких є проблемна ситуація з матеріальним і техзабезпеченням ректор порадив подавати документи на гранти, виборювати їх. спеціальності. Також із приєднанням ЗакДУ, студенти УжНУ можуть користуватися його потужною сучасною комп’ютерною базою.
Наразі УжНУ претендує на звання одного з найбільших та найпотужніших університетів у Східній Європі, зазначив Федір Ващук. Після реорганізації у ньому буде навчатися біля 20 тисяч студентів.
Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ