Згідно з новим Кримінально-процесуальним кодексом, в Україні цьогоріч запроваджено новацію європейського взірця в роботі правоохоронних органів—електронні засоби контролю при обранні підозрюваному (обвинуваченому) запобіжного заходу, не пов′язаного з позбавленням волі. Ці пристрої дають змогу контролювати місце перебування особи без взяття її під варту.
На виконання вимог КПК наказом МВС України затверджено положення про порядок застосування електронних засобів контролю (ЕЗК), розроблено методичні рекомендації, якими визначається процедура їх використання слідчими та працівниками міліції.
Про порядок застосування ЕЗК закарпатським правоохоронцям днями розповів викладач кафедри кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ України майор міліції Михайло Климчук. Він, зокрема, виступив в УМВС із лекцією на тему: «Практичний аспект застосування електронних засобів контролю в діяльності органів внутрішніх справ». Київський гість ознайомив учасників заняття із порядком застосування процедури домашнього арешту, розповів, як діяти в таких випадках правоохоронцям, а також розповів про самі електронні засоби контролю. Останніх наразі в Україні закуплено в недостатній кількості, в першу чергу через їхню високу вартість (кілька тисяч гривень за одиницю плюс оплата роботи диспетчерів, які обслуговуватимуть апаратуру), а суди вже виносять ухвали про застосування ЕЗК. Через що виникає правова колізіція. Тому один із народних депутатів України зареєстрував у Верховній Раді законопроект про призупинення дії ЕЗК до 2014 року. Слово—за депутатами.
СЗГ УМВС України в Закарпатській області