Ми розповімо, де знаходяться знамениті карпатські чани.
Думаєте, варять людей у гігантських казанах лише в казках про злих відьом?
У Закарпатті за окрему плату ви зможете спробувати таку екзотику на власній шкурі, однак після цього вас ніхто не збирається їсти чи приправляти соусом.
Навпаки - після процедури покращується здоров'я та настрій! А називається все це "закарпатське джакузі".
Закарпатське джакузі - що це таке
Закарпатське джакузі - це велика чавунна ванна, в яку може поміститися до 6 людей. Вона наповнюється водою із закарпатських джерел.
Цей казан ставлять на вогнище й нагрівають до 40-50°С. Щоб люди "не зварилися" в такому чані, на дно кидають кілька холодних річкових каменів. У воду також додають відвар із цілющих трав.
Вам потрібно залізти в казан по лінію серця чи по шию й насолоджуватися СПА-терапією. Коли відчуваєте, що кров у жилах починає закипати, а сидіти в чані надто гаряче, треба вискочити з казана й зануритися в гірський потік, а взимку обтертися снігом.
"Принцип простий: хвилин десять лежимо, гріємося, потім вискакуємо й занурюємося у крижану воду річки, яка тече за пару метрів від чана, миттєво замерзаємо й біжимо назад у чан, - розповідає в ЖЖ про свій закарпатський "джакузний" досвід мандрівник sergeigorlovka. - Шкода, що річка мілкувата, буквально по коліно, тож ефекту "бултих" не виходить.
Доводиться лягати на живіт, щоб освіжити все тіло. До чану в комплект іде шланг із холодною водою, коли вода нагрівається до критично гарячої, можна відкривати холодну воду й розводити до приємно-теплої. Надлишки можуть вільно переливатися через край".
Закарпатське джакузі - лікувальні властивості
Мінеральна вода в цих краях насичена сірководнем. Тож такі екзотичні ванни позитивно впливають на серцево-судинну систему, укріпляють загальний тонус, омолоджують шкіру й насичують її мінералами.
Та й узагалі, це ідеальний релакс для душі й тіла після шаленого темпу у великому місті.
"Такого я не відчував ніде, - ділиться враженнями турист, який спробував купання в чанах на Закарпатті в готелі Воєводино, - хоча побачив світ і пробував сауни та лазні в різноманітних варіаціях: від турецького хамама й римської парної до російської бані "по-чорному".
Закарпатське джакузі - ціна
Купання в чанах доступне цілий рік. Ціна близько 250-300 гривень з компанії, і розслабляйтеся в такому джакузі хоч цілий день.
"Вартість - 300 грн., при цьому часові рамки нам не встановлювали, але ми за годину досить сильно розпарилися й "наджакузилися", тож із цього можна вважати, що заплатили 300 грн. за годину".
Для тих, хто "варитиметься" в чанах уперше, радять замовити їх не більше, ніж на годину. За цей час встигаєш і полежати в котлі, й зануритися в річку десь тричі.
Для людини, яка вперше пробує закарпатське джакузі, цього більше, ніж достатньо.
Закарпатське джакузі - де спробувати
Покупатися в лікувальних чанах можна по всьому закарпатському регіоні. Особливо популярне закарпатське джакузі в Ужгороді, Сваляві (75 кілометрів від Ужгорода), Кострино (за 60 кілометрів від Ужгорода), а також у Лумшорах (усього 45 км від столиці Закарпаття).
Варто спробувати скупатися в чанах у Лумшорах. Річ у тому, що саме це село вважається столицею закарпатських сірководневих купелей. Лікування водою тут практикують ще з XVII століття. А скупатися можна в найрізноманітніших чанах: від давніх антикварних до сучасних.
Проста порада: коли будете в Закарпатті, запитуйте в готелях, чи можна в них спробувати закарпатське джакузі, якщо ж вони таких послуг не надають, то можна спитати в місцевих, які розкажуть вам, що, де і в яку ціну.
Корисні посилання: список готелів, які пропонують закарпатське джакузі в Лумшорах