За коментарем із приводу бачення новим керівництвом УжНУ подальшого розвитку вузівської cтанції космічних досліджень, котра єдина в Україні спостерігає за некерованими супутниками Землі, ми звернулися до ректора вузу, професора Федора Ващука.
– Коли я вперше ознайомився з роботою цієї станції, дійсно був вражений, у якому стані вона сьогодні знаходиться: будівлі не опалюються, напівзруйновані, дах тече, апаратура зберігається тільки зусиллями ентузіастів. Це страшно, але це можна виправити, бо лабораторія вкрай потрібна університетові. Ця станція сьогодні виконує певну функцію для Національного агентства космічних досліджень НАН України. Ми використовуємо станції спостереження і в навчальних цілях, не лише наукових. Вони є базовими для курсів астрономії та астрофізики. Тут частими гостями є учні Малої академії наук. Як врятувати? Є кілька напрямків. Певна річ, вуз, у міру заробляння коштів, буде рятувати лабораторію. В першу чергу відремонтуємо дах, а потім візьмемося за інші роботи. Крім того, є бажання створити тут один із туристичних маршрутів, що може стати додатковим джерелом фінансування для лабораторії. Тобто на станції цілком можливі елементи госпрозрахунку для її існування.
Моє бачення одне – нам треба зберегти цей унікальний пункт, який сьогодні є базовим в Україні для корекції часу та місцезнаходження об’єктів (система GPS-навігації). Університет обов’язково збереже цей унікальний науковий і освітній підрозділ.
"Закарпатська правда"