Українсько-канадське співробітництво у сфері вищої освіти

Нещодавно у Львові відбулася зустріч керівників вищих навчальних закладів України та Канади “Зміцнення українсько-канадського партнерства у сфері вищої освіти”, на якій УжНУ представляв в.о. проректора, доктор біологічних наук, професор Ніколайчук Віталій Іванович.

В презентації було розглянуто три ключові “інноваційні ресурси”, в яких роль університетів є вирішальною:

- ідеї та знання, що слугують основою для інновацій;

- талановиті, освічені та підприємливі люди, котрі розвивають та впроваджують інноваційні стратегії;

- мережі, співпраця та зв’язки, що дають партнерам з інновацій можливість ефективно працювати разом.

Також в презентації було розглянуто канадський контекст, а також як приклад елементи підходу Університету Нью Брансвіку. http://www.unb.ca/

Канадські університетські програми післядипломної освіти випускають фахівців із ступенями магістра та доктора філософії, які спроможні породжувати ідеї завдяки котрим компанії можуть залишатися на передовій лінії науково-дослідної діяльності. Студенти навчаються не лише традиційними шляхами - в аудиторіях., але проводячи практичні дослідження та реалізуючи проекти, в рамках яких вони засвоюють професійні та підприємницькі навички, котрі їм знадобляться для повнішої самореалізації на робочому місці у майбутньому.

Наприклад, університет Летбріджу налічує 8500 студентів з 90 країн в 3 студентських містечках Летбрідж, Калгарі та Едмонтоні; займає 3 місце серед університетів Канади по підготовці бакалаврів; пропонує більше 150 варіантів ступенів (програм); бакалавратура та магістратура, сертифікати по закінченню та Аспірантура; навчання англійській мові; мала кількість студентів в класах забезпечує індивідуальну увагу кожному та взаємодію між студентом та ВНЗ; наявна новітня бібліотека ; http://www.uleth.ca/graduatestudies/

 

Також науково-дослідний інститут епігнетики нині співпрацює з Національною академією наук (НАН) та Медичною академією наук України проводяться дослідження впливу іонізуючої радіації.

Щодо школи менеджменту, то вона є лідером серед освітніх закладів де готують управлінців в Канаді. Школа включає центр дослідження та навчання на фінансовому ринку, програми співпраці та стажування, а також кураторство.

Університет МакМастера є єдиним у Північній Америці місцем діяльності Університету ООН і бере участь у більш ніж 40 угодах з міжнародних обмінів по всьому світу.http://www.mcmaster.ca/

Університет Калгарі є глобальним інтелектуальним центром, розташованим у найпідприємливішому місті Канади. В цьому середовищі якісного навчання студенти розвивають свій потенціал в рамках програм, збагачених дослідженнями і досвідом практичної роботи. http://www.ucalgary.ca/

 

Отже, канадські університети зацікавлені в таких напрямках в Україні:

 

- Розвивати дослідницькі партнерства в шести пріоритетних дослідних сферах.

- Розвивати спільні та подвійні магістерські і докторські програми

- Пропонувати професійні освітні та навчальні програми з машинобудування, підприємництва, освіти, науки, соціальної роботи, природоохоронного проектування та медицини.

- Розширювати розвиток спроможності та роботу з розвитку у сферах громадянського суспільства, клінічної практики, попередження криз, травм і самогубств, розвитку спільнот, охорони добробуту дітей, освіти з соціальної роботи, прав людини, рівності у сфері охорони здоров’я, соціальної політики.

- Розглянути навчально-дослідні програми у сферах нафти і газу, технологій нафтовидобутку, управління проектами, розробки трубопроводів та енергії і навколишнього середовища.

 

Додаткова інформація знаходиться у

Відділі міжнародних зв’язків УжНУ

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.