Випускники Берегівського медичного коледжу продовжать здобувати медичну освіту в УжНУ

В УжНУ зробили перший крок до формування єдиного освітнього медичного простору на Закарпатті. Федір Ващук, доктор технічних наук, професор та Марія Продан, директор Берегівського медичного коледжу підписали договір про створення навчально-медичного комплексу «Ужгородський національний університет і Берегівський медичний коледж». При підписанні документу також були присутні Роман Шніцер, начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА та Юрій Переста, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ.

Навчально-методичний комплекс є добровільним об’єднанням ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та Берегівського медичного коледжу, йдеться в договорі. Також створюється рада коледжу, яка буде здійснювати управління в підготовці фахівців вищої кваліфікації. Випускники коледжу першого рівня акредитації зможуть продовжувати повну медичну освіту. Для цього коледжу допоможуть ліцензувати додаткові спеціальності, які наразі є в УжНУ.

Згідно з договором, коледж залишається окремою юридичною особою при університеті з різним ступенем підготовки фахівців. «Ми хочемо домогтися, щоб у нас була забезпечена ступенева освіта, починаючи з 9 класу до закінчення інтернатури, що, безумовно, підвищить рівень підготовки фахівців медичного профілю, - розповідає Федір Ващук. - В умовах прийому вступу до УжНУ для категорії випускників училища будуть окремі додаткові переваги для вступу. Це і рекомендація представників училища, врахування середнього балу для отриманого диплома молодшого спеціаліста та інші особливості, передбачені для цієї категорії випускників. Обов’язково ми порушимо питання перед Міносвіти та Міністерством охорони здоров’я для того, щоб для вказаної категорії випускників коледжу надавали місця державного замовлення».

У Берегівському медичному коледжі наразі навчається майже 700 студентів, які здобувають освіту медичних сестер, фельдшерів, акушерок, фармацевтів. Марія Продан вважає підписання договору історичною подією для коледжу: «По-перше, співпраця з університетом передбачає і залучення професорсько-викладацького складу університету до викладання у коледжі. Це покращення матеріально-технічної бази. І найголовніше, що наші випускники будуть конкурентно здатні при вступі на медичний факультет УжНУ».

Директор медичного коледжу запевняє, що студенти після закінчення коледжу вже професійно зорієнтовані, що є важливим у медичній галузі.

Роман Шніцер теж переконаний, що на медичний факультет мають вступати в першу чергу підготовлені абітурієнти. Начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА просить не обговорювати це питання з точки зору корпоративних інтересів вищої школи, охорони здоров’я, і тим більше, тих, хто отримає від цього користь. Кінцева мета — це підготовка лікарів, які сьогодні задовольняли би попит суспільства, які вже внутрішньо переконані у правильності обраної професії: «Лише таким шляхом ми можемо отримати мотивованих ідеологічних лікарів, тобто людей, які йдуть за покликанням, які готові все життя присвятити охороні здоров’я людей. Ми будемо ініціювати підписання відповідних договорів із Хустським медичним коледжем та Міжгірським медичним коледжем. Сьогодні левова частка працівників охорони здоров’я — це випускники УжНУ, випускники медичних коледжів, розташованих на території Закарпаття. Я думаю, що це саме та новація, саме той перший впевнений крок до покращення якості майбутніх лікарів».

Наказом ректора УжНУ визначено квоту 20 абітурієнтів, які вступатимуть до УжНУ. З них 10 місць для держзамовлення і 10 для контрактної форми навчання.

Оскільки Берегівський медичний коледж є першим, з ким підписано договір про створення науково-методичного комплексу, то, згідно з положенням, випускники цього коледжу вступатимуть до УжНУ за співбесідою. Для інших вступників буде визначено іспит, який буде проводитися, а також інші умови прийому в УжНУ. Невдовзі подібні угоди підпишуть із Хустським, Міжгірським медичними коледжами, розповідає проректор Юрій Переста: «Це буде єдиний підхід до серйозної підготовки наших спеціалістів-медиків. Що стосується можливостей, то вони зростають як для УжНУ, так і для Берегівського медичного коледжу. В першу чергу наші фахівці, професори, доценти братимуть участь у навчальному процесі в коледжі. Є ідея, щоб студенти займалися на всіх чотирьох базових факультетах медичного спрямування УжНУ. По-друге, участь державної екзаменаційної комісії, яка буде працювати в Берегівському медичному коледжі дасть можливість якісної оцінки знань молодших медсестер, фармацевтів, медсестер для акушерства і гінекології. У рамках цього договору уже постало питання відкриття нової спеціальності «Зубний технік» у Берегівському медичному коледжі. Угода — це ще один крок для покращення кадрів, забезпечення якісними медичними кадрами не тільки Закарпаття, а й України загалом».

Сьогодні в УжНУ є чотири факультети медичного спрямування. Нещодавно створили загальноуніверситетську кафедру здоров’я людини. Тут готують лікарів без фармації — фізичних реабілітологів. Раніше ця кафедра входила до факультету фізичного виховання і спорту. Сьогодні виникає потреба спеціалістів, які працюють з технологічним обладнанням, які здатні його ефективно експлуатувати. А 30 % успіху лікування залежить від реабілітації. В УжНУ вважають, що спеціальність важлива, тож повинна бути максимально доступна для студентів

 

Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ

 

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.