Колись, за Союзу, діяли так звані добровільні народні дружини. Люди з червоними пов′язками «ДНД» на рукавах разом із міліцією патрулювали вулиці і допомагали в охороні громадського порядку.
В незалежній Україні тільки у 2000 році став відроджуватись інститут добровільних народних помічників, з ухваленням Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону».
Нещодавно керівники громадських формувань з охорони громадського порядку та активісти цих формувань, які є власниками спецзасобів для відстрілу гумових куль, зібрались в Іршавському райвідділі міліції, щоб обговорити робочі питання. Перед присутніми виступили начальник іршавської міліції підполковник Микола Куриця, начальник сектору дільничних інспекторів міліції підполковник Ярослав Тодавчич, старший інспектор дозвільної системи капітан Богдан Орос та завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами Іршавської РДА Сергій Жидик.
Нині на території Іршавського району діють 26 загонів громадських формувань при сільських радах, серед яких лідерами є села Білки, Ільниця, Кам′янське, Малий Раковець.
На зібранні обговорювалось питання участі членів цих формувань в охороні громадського порядку під час проведення культурно-масових заходів у селах, футбольних матчів, при проведенні рейдів у населених пунктах працівниками міліції.
Значна увага була приділена членам громадських формувань, які є власниками спецзасобів. Адже багато з них вступили до громадських формувань тільки з метою одержати дозвіл на придбання зброї, а в охороні громадського порядку активної участі не беруть. Враховуючи такий стан роботи, Микола Куриця вніс пропозицію переглянути списки членів громадських формувань і залишити в них тільки тих, хто дійсно працює і надає допомогу працівникам міліції. До слова, підполковник Тодавчич навів минулорічний приклад у с.Кушниця, де член громадського формування вчинив у центрі села хуліганські дії, розпочавши стрілянину з спецзасобу…
Дана інформація стала приводом до дискусії. Керівник Ільницького громадського формування Юрій Попович вніс пропозицію про виключення деяких членів громадського формування у зв′язку з їх відсутністю на території України. Сільський голова Кам′янського Валерій Гангур запропонував новий склад громадського формування і поновити їхні статути. Член громадського формування села Чорний Потік підняв питання форменого одягу та нарукавних пов′язок.
Присутнім було роздано плани спільних заходів щодо забезпечення правопорядку на території Іршавського району на 2013 рік, який попередньо затвердили голова Іршавської РДА Василь Ковбаско та начальник районного відділу міліції Микола Куриця.
Сподіваємось, що діяльність та взаємодія громадських формувань з правоохоронними органами на Іршавщині буде покращена. Адже міліція й громадськість робить одну спільну, потрібну й важливу справу – наводить порядок у районі.
Віта ГОРЗОВ, Іршавський РВ УМВС