Заборгованість у порівнянні з минулим роком скоротилася з 6 мільйонів до одного. Про це під час розширеного засідання ректорату повідомив Федір Ващук, доктор технічних наук, професор. Також обговорили планування навчального навантаження, питання сумісництва та суміщення посад, зміни та доповнення до структури УжНУ, роботу науково-методичної ради.
За енергоносії УжНУ також не боргує. Нещодавнє відключення телефонів – це шантаж з боку Укртелекому, який виставив рахунки за радіоточки, якими не користуються понад 20 років. З юридичної сторони МНС зобов’язує розташовувати в закладі відповідні системи оповіщення, але ж це не обов’язково мають бути радіоточки, - пояснює ректор.
Оскільки після приєднання ЗакДУ в університетів буде єдиний бюджет, фінансове становище УжНУ значно покращиться. Наразі відбувається реконструкція будівлі колишнього економічного факультету. Оплата буде здійснена з фонду ЗакДУ, пояснює Федір Ващук. В оновленому приміщенні буде ректорат, археологічний музей, сховище стародруків, музей університету. Сквер перед будівлею також облаштують для студентів, він буде називатися Університетським, або сквером святої Тетяни, покровительки студентів. Відтак, в УжНУ з’явиться достойний об’єкт, куди без сорому можна буде запрошувати гостей, у тому числі закордонних.
У зв’язку з реорганізацією вишів, наступна вчена рада УжНУ відбудеться в ЗакДУ, де членів ознайомлять з науковою й матеріальною базою корпусів університету.
Вдосконалення планування навчального навантаження полягає в об’єднанні студентських груп під час вичитування загальноуніверситетських дисциплін. «Там, де можливо, потрібно не розпорошувати сили, а навести елементарний порядок у плануванні. Наша мета – покращення якості навчання та науково-методичної роботи у виші», - коментує Федір Ващук. Йдеться також про відмову від граничного навантаження для викладачів, з урахуванням особливостей кожного структурного підрозділу.
Щодо питання сумісників, то всі вони зараховані на роботу в УжНУ, пояснює проректор Василь Лемак.
В університеті триває процес створення загальноуніверситетських кафедр: фізичного виховання і спорту, педагогіки і психології, ділової української мови, двох кафедр іноземних мов. Зі структурою юридичного факультету остаточно не визначилися. Розглядається об’єднання юристів УжНУ й ЗакДУ в один факультет або в один інститут з двома факультетами.
Також в УжНУ відновлюють науково-методичну раду. Для цього потрібно оновити положення і склад. У новій структурі утворять три секції: природничу, гуманітарну, медичну. Деканам запропоновано подати кандидатури для включення до складу науково-методичної ради.
Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ