Закарпатські "далекобійникі" просять допомоги

 

 

Депутати Закарпатської обласної ради звернулися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства закордонних справ України та Департаменту автомобільного транспорту Міністерства інфраструктури України щодо вирішення ситуації з міжнародними вантажними перевезеннями.


«Згідно зі статистикою понад 70 відсотків вантажоперевезень між Україною та Євросоюзом здійснюються автомобільним транспортом. Географічне положення Закарпаття сприяє розвитку галузі автомобільних вантажних перевезень. На сьогодні в області нараховується понад 500 приватних вантажівок, які здійснюють регулярні рейси у більш як 50 країн Європи та СНД.


Однак у перевізників виникли проблеми через незначні квоти тристоронніх дозволів на перевезення вантажів, у першу чергу з Росією, а також з Італією, Угорщиною та Австрією. За оперативними даними Департаменту автомобільного транспорту Міністерства інфраструктури України станом на кінець травня квота транзитних дозволів Росії на І та ІІ квартали використана на 92 відсотки. Прогнозований термін закінчення дозволів Росії – орієнтовно 4-6 червня 2012 року. Закарпатські перевізники звертаються до обласної влади із проханням захистити їх інтереси.


Ми вважаємо, що така ситуація спроектується і на розвиток торговельно-економічних відносин між Україною та зазначеними вище країнами. Якщо порівняти співвідношення між обсягами виробництва і кількістю дозволів (Росія загалом видає 12000 дозволів на рік), то стає зрозуміло, що цього недостатньо для нормального розвитку торгово-економічних відносин обох країн. Одним із варіантів виходу із ситуації є дозвіл на переоформлення вантажу з третіх країн на ліцензійних складах Закарпаття. Така практика раніше застосовувалась.


Враховуючи зазначене вище, просимо сприяти вирішенню ситуації з міжнародними вантажними перевезеннями», – йдеться у зверненні.

джерело:Прес-служба облради

 

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.