Майже 400-літня історія вищої освіти на Закарпатті буде зібрана в приміщенні істфаку УжНУ, що розташований на площі Народній. Інформацію про перших викладачів, студентів, фотографії корпусів представлять у хронологічному порядку з часу заснування університету, а також освітніх закладів, які йому передували. В іншій частині будівлі розмістять ректорат.
Створення музеїв обговорили під час розширеного засідання ректорату УжНУ. Кожен факультет збере текстовий матеріал, фотоілюстрації, репродукції, а також продемонструє динаміку навчального процесу, здобутки, успішні проекти, міжнародні зв’язки й сучасне студентське життя. Декан історичного факультету Володимир Фенич запропонував за місяць підготувати змістову частину майбутніх музеїв.
«Це не архів, а музей, - наголосив Федір Ващук, ректор УжНУ, доктор технічних наук, професор. – Тут буде представлена вся значуща інформація про виш».
24 фотографії усіх знакових будівель, що належать УжНУ, виготовляють методом шовкодруку. Вони будуть зустрічати відвідувачів музею.
Наразі в приміщенні історичного факультету (колишній економічний) тривають ремонтні роботи, зокрема відновлюють його зовнішній фасад. Сквер перед будівлею запропоновано облаштувати для студентів, він буде називатися Університетським, або сквером святої Тетяни, покровительки студентів. Відтак, в УжНУ з’явиться пристойний об’єкт, куди з гордістю можна буде запрошувати гостей, у тому числі закордонних. Оновлюється і зала засідань Вченої ради університету.
Протягом травня і червня підготовчий етап облаштування музеїв буде завершено. До початку нового навчального року музей історії університету та унікальний археологічний музей планують відкрити для відвідувачів.
Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ
Фото Габріелли Руденко та Наталії Каралкіної