Вся проблема в тому, що підрядник не виконав своїх зобов’язань. І як результат зараз існує загроза, що діти с. Синевир 1 вересня не сядуть за парти своєї рідної школи. Відповідно до рішення сесії обласної ради була створена тимчасова комісія, яка вже на місці розбиралася у ситуації.
У селі Синевир, що на Міжгірщині з нетерпінням чекали, коли на їхній школі замінять дах. Побудований заклад ще в 1966 році, з того часу жодного разу ремонт покрівлі не проводили. Та якби освітяни та жителі села знали до яких наслідків призведе такий ремонт, навряд чи віддали б свою школу у руки виконавця робіт. Взявшись за роботу організація, що виграла тендер - ТОВ «Загалшляхбуд» (керівник – Коляда В.П.), частину даху розкрила, та так і залишила.
Вся ця історія почалася ще минулого року. У березні 2011 рішенням сесії Міжгірської районної ради прийняли програму соціально-економічного розвитку району. Тоді й передбачили понад 500 тисяч для ремонту покрівлі Синевирської ЗОШ. До початку літа часу було достатньо часу для того, аби за усіма необхідними процедурами, провести тендер та визначити виконавця робіт. Але цю процедуру затягнули.
Ще червні на черговій сесії депутати обласної ради створили тимчасову контрольну комісію з вивчення питання щодо дотримання відділом освіти Міжгірської районної державної адміністрації вимог законодавства України при використанні бюджетних коштів та з перевірки стану виконаних робіт із капітального ремонту даху Синевирської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Головою тимчасової комісії, до якої увійшли 14 депутатів, обрано голову профільної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики Миколу Вегеша. Минулого вівторка представники тимчасової комісії оглянули Синевирську школу. Саме цього дня начальник відділу освіти Міжгірської РДА вирішила піти у відпустку. Тож про ситуацію доповідала її заступник Ганна Вощепинець. Вона відзначила: підрядник, який виграв тендер, ще у вересні забрав 86 тисяч на матеріали, але до роботи так і не приступив. Тобто своїх зобов’язань підрядник не виконав.
артість проекту становить більше 500 тис. грн. 230 тис. організація - мала освоїти їх за минулий рік, втім використала лише 132 тис., а заодно наробила шкоди на мільйон. Наслідки такої халатності вражають. Зараз школа не те що не перекрита новим дахом, майже весь другий поверх не придатний для навчання. Підлога обідрана, штукатурка сиплеться, на стінах грибок,зараз важко уявити, що за два місяці сюди повинні прийти діти.
Ламають голови над тим, як вийти із ситуації за такий короткий термін і депутати районної та обласної ради. Зараз відділ освіти Міжгірської РДА, який так довго обирав виконавця робіт, судиться із підрядником. Втім доки судова тяганина триває, кожен новий дощ тільки погіршує стан будівлі.
Іван Ярема, голова Міжгірської районної ради констатує: «все рівно дах треба перекрити і районна рада виділить 200 тисяч , аби ще до 1 вересня дах був перекритий, школа відремонтована, і діти пішли до школи. Не варто чекати суду, бо його рішення може затягтися. Потрібно одразу братись до роботи, бо 1 вересня не за горами».
Микола Вегеш, депутат Закарпатської обласної ради, голова тимчасової комісії зауважив: «Нині для завершення робіт потрібно виділити додатково 170 – тисяч з обласного бюджету до тих 200 тисяч, які має намір виділити районна рада. Але для того, аби виділити ці кошти, потрібно звідкілясь їх забрати. Тим не менше, 1 вересня діти Синевіра мають сісти за парти».
Вже у понеділок тимчасова комісії облради запропонувала виділити з обласного бюджету 170 тисяч гривень для вирішення цієї проблеми.
Також комісія рекомендувала звернулася до УМВС України у Закарпатській області та прокуратури щодо здійснення перевірки посадових осіб Міжгірського району, відповідальних за проведення капремонту даху Синевирської школи, та при виявленні порушень притягнути винних до відповідальності.
Джерело:Прес-служба облради